FB TW PIN NWS
Arizona Dream

Arizona Dream (1993)

Türkçe adı : Arizona Rüyası
Yönetmen : Emir Kusturica
Senarist : ,
Yapım / Dağıtım : Canal+
Oyuncular : Johnny Depp (Axel Blackmar), Jerry Lewis (Leo Sweetie), Faye Dunaway (Elaine Stalker), Vincent Gallo (Paul Leger), Lili Taylor (Grace Stalker)
Gösterim tarihi :
Türü : Romantik / Komedi / Dram
Süre : 2 Saat, 22 Dakika
Ülke : ABD / France
Websitesi :

Balıklar her şeyi bilir!

Film Özeti

Axel Blackmar (Johnny Depp), ailesi öldükten sonra New York'a yerleşip büyük bir balıkçılık şirketinde garip bir işe girmiştir: Balıkları saymak! Arizona'da araba satıcısı olan Leo Amca birden ortaya çıkar ve onu yanına çağırır. Çünkü evlenmek üzeredir ve Axel'in nikahta sağdıcı olmasını, sonrasında da işini devralmasını istemektedir.

Genç adam New York'un tam zıttı bir yer olan Arizona'ya vardığında, onu bambaşka bir dünyanın beklediğini fark eder. Leo Amca'nın (Jerry Lewis), iki alımlı kadının ve kendisinin hayalleri arasında sıkışıp kalacak mı yoksa bir çıkış yolu bulabilecek midir? Arizona Rüyası, usta yönetmen Emir Kusturica'nın başyapıtlarından biri olarak sinema tarihinde çok önemli bir yere sahiptir. Film, 1993 yılında Berlin Film Festivali'nde hem "Altın Ayı" hem de Jüri Özel Ödülü'nü kucaklayarak büyük bir başarıya imza atmıştır.

Oyuncu Biyografileri

Arizona Dream fragmanı

Filme ait fragman, trailer ve özet videolarını izleyebilirsiniz :

Ziyaretçi yorumları