FB TW PIN NWS
Walk The Line

Walk The Line (2005)

Türkçe adı : Sınırları Aşmak
Yönetmen : James Mangold
Senarist : , ,
Yapım / Dağıtım : Tree Line Films
Oyuncular : Joaquin Phoenix (Johnny Cash), Reese Witherspoon (June Carter), Ginnifer Goodwin (Vivian Cash), Robert Patrick (Ray Cash), Dallas Roberts (Sam Phillips)
Gösterim tarihi :
Türü : Romantik / Dram / Biyografi
Süre : 2 saat, 16 Dakika
Ülke : ABD
Websitesi : www.walkthelinedvd.com/...

Aşk yanan bir şeydir

Film Özeti

1955 yılında, adının Johnny Cash olduğunu söyleyen genç zayıf bir gitarist Memphis`teki Sun Stüdyolarına ünlü olmak için gelir. Bu Amerikan kültürünün üzerinde silinmez bir iz bırakacak adamın şöhrete ilk adımlarıdır. Bir korku treninin akordlarında dolaşan parmakları, demirden daha keskin ve kararlı bakan gözleri, kapkara ve derin bir geceyi andıran sesi ile daha önce hiç duyulmamış bir gerçek hayatı anlatıyordu.

O günlerde şöhretinin ilk günlerini ateşleyen değişik karakteri ve insanlar üzerinde bıraktığı etki bugünün rock, country, punk, folk ve rap starlarına kadar bir çok yeteneğin de ortaya çıkmasında ön ayak olmuştur. Kendine has sesi ve kariyeri boyunca kişisel değişimler sert karakterinin bir uzantısı olmuştur. Önceleri kendisini yok eden bir çok yıldız gibi yaşayan Cash daha sonraları ikon haline gelen "Siyah Giyinen Adam" karakteri ile bıçak sırtındaki şöhretin hem ne kadar acımasız hem de aşkın doğasının ne kadar güçlü olduğuna dair örnek oluşturmuştur.

Ziyaretçi yorumları