FB TW PIN NWS
Türkler Geliyor: Adaletin Kılıcı

Türkler Geliyor: Adaletin Kılıcı (2020)

Türkçe adı : Türkler Geliyor: Adaletin Kılıcı
Yönetmen : Kamil Aydın
Senarist :
Yapım / Dağıtım : Bozdağ Film
Oyuncular : Emre Kıvılcım, Levent Özdilek, Serdar Gökhan, Ece Çeşmioğlu, Ebru Özkan, Seray Kaya, Eren Vurdem, Ogün Kaptanoğlu, Selda Alkor, Cemal Hünal, Funda İlhan, Sezgin Erdemir, Atilla Güzel, Tolga Akkaya, Oğuzhan Yarımay, Barış Baran
Gösterim tarihi :
Türü : Tarihi / Savaş
Süre : 2s 5dk
Ülke : Türkiye
Websitesi :

Film Özeti

Türkler Geliyor : Adaletin Kılıcı filminde, Fatih Sultan Mehmed’in döneminde ki Türk akıncılarının yaşamı hikaye ediliyor.

İstanbul’u fethinin ardından Osmanlıların yönünü Roma’ya çevirdiği dönemde; anarşi ve zulümle dolu Balkan coğrafyasında, Fatih Sultan Mehmed’in akıncılarının zulme dur diyebilmek için Sırbistan kralı Lazar’a karşı verdikleri zorlu mücadele ve bu mücadelenin neticesinde bir cihan devletinin köklerinin bu coğrafya da yeşermesini konu ediliyor.

Filmin senaryosunu ve yapımcılığını Mehmet Bozdağ üstlenirken yönetmen koltuğuna Kamil Aydın oturmuş. Oyuncu kadrosu ise Emre Kıvılcım, Ece Çeşmioğlu, Serdar Gökhan, Levent Özdilek, Ebru Özkan, Selda Alkor, Seray Kaya, Ogün Kaptanoğlu, Cemal Hünal, Funda İlhan, Eren Vurdem, Sezgin Erdemir, Atilla Güzel, Tolga Akkaya, Oğuzhan Yarımay isimlerinden oluşturulmuş.

Türkler Geliyor: Adaletin Kılıcı fragmanı

Filme ait fragman, trailer ve özet videolarını izleyebilirsiniz :

Ziyaretçi yorumları