FB TW PIN NWS
Trois couleurs: Rouge

Trois couleurs: Rouge (1994)

Türkçe adı : Üç Renk : Kırmızı
Yönetmen : Krzysztof Kieslowski
Senarist : ,
Yapım / Dağıtım : CAB Productions
Oyuncular : Irene Jacob (Valentine Dussaut), Jean-Louis Trintignant (Yargıç), Frédérique Feder (Karin), Jean-Pierre Lorit (Auguste Bruner), Samuel Le Bihan (Fotoğrafçı), Marion Stalens (Veteriner), Teco Celio (Barmen)
Gösterim tarihi :
Türü : Dram
Süre : 1 saat, 39 dakika
Ülke : Fransa / Polonya
Websitesi :

Paralel yaşamları, seçilen ve seçilmeyen yolları anlatan "Kırmızı", usta yönetmen Kieslowski'nin çektiği son film olarak Üç Renk üçlemesini de noktalar.

Film Özeti

Genç ve güzel manken Valentine (Irène Jacob) arabasıyla emekli bir yargıcın (Jean-Louis Trintignant) köpeğine çarpar. Yargıcın evine giden Valentine, onun gizlice komşularının telefonlarını dinlediğine tanık olur. Bu rahatsız edici duruma rağmen aralarında beklenmedik bir dostluk gelişir ve yaşamları rastlantıların gizemi ile şekillenir. Aşkı kaybeden yaşlı bir adam ve aşkı arayan genç bir kadın, olası bir birlikteliği belki de 40 yıl farkla kaçırmışlardır. Ama paralel bir öyküde Valentin'in henüz varlığından haberdar olmadığı bir başka erkeğin, genç yargıç Auguste'ün (Jean-Pierre Lorit) öyküsü de devam etmektedir. Aslında birbirleri için yaratılmış bu iki genç insanın yolları asla kesişmez, ya da öyle zannederiz.

Oyuncu Biyografileri

Seri filmler

Ziyaretçi yorumları