FB TW PIN NWS
The Snowman

The Snowman (2017)

Türkçe adı : Kardan Adam
Yönetmen : Tomas Alfredson
Senarist : , ,
Yapım / Dağıtım : Tim Bevan, Eric Fellner
Oyuncular : Michael Fassbender, Rebecca Ferguson, J.K. Simmons, Val Kilmer, Charlotte Gainsbourg
Gösterim tarihi :
Türü : Suç / Dram
Süre :
Ülke : 2017 - İngiltere, ABD, İsveç
Websitesi :

Oslo'da Kasım ayı başlamış, ilk kar yağmıştır. Birte Becker isimli işinden eve dönen bir kadın, eve döndüğünde eşi ve oğlunun yapmış olduğu kardan adamı görebilmek için sabırsızlanmaktadır. Ancak bir hayal kırıklığı kapıdadır; kardan adam yoktur. Ancak kısa bir süre sonra pencereden baktıklarında karşılaştıkları görüntü ise oldukça tuhaftır. Dışarıda kendilerine doğru bakmakta olan bir kardan adam vardır! Ardından yaşanan cinayetler ve 'kardan adam' imzalı mektuplar ise esrarengiz bir olaylar silsilesine neden olur...

Film Özeti

Dedektif Harry Hole (Michael Fassbender), yılın ilk karının yağdığı gün kaybolan ve sonra cesedi bulunan bir kadının cinayet vakasını incelemektedir. Eldeki tek delil ise kadına ait pembe atkının sarılı olduğu bir kardan adamdır. Başka kadınlar ölmeye ve gizemli kardan adamlar ortaya çıkmaya devam ettikçe Hole, çok tehlikeli bir katille karşı karşıya olduğunu anlayacaktır.

Kardan Adam filmi, Norveçli yazar Jo Nesbø'nun 2007'de yayımlanan ve Türkçe'ye de çevrilmiş Snømannen (Kardan Adam) adlı romanından uyarlandı.

The Snowman fragmanı

Filme ait fragman, trailer ve özet videolarını izleyebilirsiniz :

Ziyaretçi yorumları