FB TW PIN NWS
The Serpent and the Rainbow

The Serpent and the Rainbow (1988)

Türkçe adı : Yılan ve Gökkuşağı
Yönetmen : Wes Craven
Senarist : ,
Yapım / Dağıtım : Universal Pictures
Oyuncular : Bill Pullman (Dennis Alan), Cathy Tyson (Marielle Duchamp), Zakes Mokae (Dargent Peytraud), Paul Winfield (Lucien Celine), Brent Jennings (Louis Mozart), Conrad Roberts (Christophe), Badja Djola (Gaston)
Gösterim tarihi :
Türü : Korku
Süre : 1 saat, 38 dakika
Ülke : ABD
Websitesi :

Film Özeti

Bir adamın voodoo dünyasına ürkütücü ve ölümcül, kabusu andıran yolculuğunu anlatıyor. Harward’lı bir antropolog, ölüleri dirilttiği söylenen bir tozu almak üzere Haiti’ye gönderilir. Bu mucize ilacı arayışta aşağıdaki dünyadan gelen zombiler, kan ayinleri, tarih öncesinden gelen lanetler dünyasına girmek zorunda kalır.

Karşımızda daha öncekilerden ve bilinenlerden farklı bir usluba sahip zombi öyküsü geliyor. Yönetmenin kariyerinde oldukça etkili bir yere sahip hiç kuşkusuz. Dennis Allan bir bilim adamıdır ve bir ilaç hakkında duyduklarının izinde Haiti’ye doğru yola çıkar. Bu ilacı kullanan kişiler bilinç kaybı olmadan felce uğramaktadırlar. Latin Amerika halklarında etkin bir gücü olan batıl inanışlar, kara büyüler, bedenlerini değil ruhlarını kaybeden zombiler arasında Dannis, neyin bilim, neyin batıl inanış, neyin gerçek, neyin gerçeküstü olduğuna karar vermek zorunda kalacaktır. Bu kararı en kendi ile uyumlu şekilde verebilmesi ise kolay olmayacaktır.

Oyuncu Biyografileri

Ziyaretçi yorumları