FB TW PIN NWS
The Old Man the Gun

The Old Man the Gun (2019)

Türkçe adı : İhtiyar Adam ve Silah
Yönetmen : David Lowery
Senarist :
Yapım / Dağıtım :
Oyuncular : Robert Redford, Casey Affleck, Sissy Spacek, Danny Glover, Tom Waits, Elisabeth Moss, John David Washington
Gösterim tarihi :
Türü : Polisiye / Komedi / Dram / Biyografi
Süre : 1s 33dk
Ülke : ABD
Websitesi :

Film Özeti

Robert Redford’a En İyi Erkek Oyuncu dalında Altın Küre adaylığı getiren “İHTİYAR ADAM VE SİLAH / THE OLD MAN & THE GUN”, Amerika’nın en ünlü banka soyguncularından Forrest Tucker’ın gerçek hayat hikayesinden uyarlandı.

Tucker (Robert Redford), 70 yaşına kadar tam 18 kez hapishaneden kaçıp bir dizi banka soygununa imza atarak otoriteleri şaşkına çeviren, karizmatik bir soyguncudur. Ekibiyle beraber Amerika’nın çeşitli kentlerinde soygunlara devam ederken, ilginç bir şekilde kamuoyu desteğini de arkasına almıştır. Bu esnada hırslı dedektif John Hunt (Casey Affleck) çeteyi çökertmeyi kafasına koymuştur. Tucker’ın son kaçış macerasında gönlünü kaptırdığı Jewel (Sissy Spacek) ise, mesleğini öğrendiği halde ona olan aşkından vazgeçmemiştir.

Robert Redford'a Oscar ödüllü iki yıldız Casey Affleck ve Sissy Spacek’in yanı sıra Danny Glover, Tom Waits, Elisabeth Moss ve John David Washington’ın eşlik ettiği filmin yönetmen koltuğunda ise A Ghost Story, Pete’s Dragon ve Ain’t Them Bodies Saints’in yönetmeni David Lowery oturuyor.

The Old Man the Gun fragmanı

Filme ait fragman, trailer ve özet videolarını izleyebilirsiniz :

Ziyaretçi yorumları