FB TW PIN NWS
Sleepwalking

Sleepwalking (2008)

Türkçe adı :
Yönetmen : Bill Maher
Senarist :
Yapım / Dağıtım : FilmEngine
Oyuncular : Charlize Theron (Joleen), Nick Stahl (James), Dennis Hopper (Mr. Reedy), Woody Harrelson (Randall), AnnaSophia Robb (Tara), Deborra-Lee Furness (Danni)
Gösterim tarihi :
Türü : Dram
Süre : 1 saat, 40 dakika
Ülke : ABD / Kanada
Websitesi : www.sleepwalking-themovie.com...

Film Özeti

Erkek arkadaşının tutuklanmasıyla evinden kovulan Joleen Reedy’nin (Charlize Theron) 11 yaşındaki kızı Tara (Anna Sophia Robb) ile birlikte kalacak bir yere ihtiyacı vardır. Joleen, mütevazi kira evinde onları ağırlamaktan rahatsız olmayacak fazlasıyla güvendiği erkek kardeşi James’den (Nick Stahl) yardım ister.

Taşındıktan hemen sonra Joleen başka bir adamla gider. Tek başına bir çocuğun bakımını üstlenmek için son derece hazırlıksız olan James, perişan haldeki yeğenini mutlu etmeye çalışır. Ancak bir süre sonra, olaylar kontrolden çıkar: James işini kaybeder ve Tara’nın da çocuk esirgeme kurumuna gitmesi gerekmektedir.

Tam da bu sırada James geleceğini etkileyen bir karar verir. Geçmişiyle yüzleşmek üzere, Tara’yı da alıp çocukluğunun geçtiği Utah’a, ailesinin olduğu çiftliğe gider. James’in çiftiğe dönüşü babası (Dennis Hopper) ile arasındaki eski yaraları deşer.

James beklenmedik bir şekilde karşısına çıkan bu durumda, Tara’nın bugüne kadar hiç sahip olmadığı baba rolünü üstlenir ve bu onun hayatının asıl amacı haline gelir

Oyuncu Biyografileri

Ziyaretçi yorumları