FB TW PIN NWS
Quand J'etais Chanteur

Quand J'etais Chanteur (2006)

Türkçe adı : Şantör
Yönetmen : Xavier Giannoli
Senarist :
Yapım / Dağıtım : Europa Corp.
Oyuncular : Gérard Depardieu (Alain Moreau), Cécile De France (Marion), Mathieu Amalric (Bruno), Christine Citti (Michèle), Patrick Pineau (Daniel), Alain Chanone (Philippe Mariani)
Gösterim tarihi :
Türü : Dram / Romantik
Süre : 1 saat, 52 dakika
Ülke : Fransa
Websitesi :

Film Özeti

50 yaşındaki Alain (Gerard Depardieu), Clermont-Ferrand şehrinde çok ünlü bir şantördür. Bu popüler şarkıcıların sabahlara kadar şarkı söylemediği geceler çok az olmasına rağmen, şehre yeni ve farklı bir hava getiren karaoke fenomeni yüzünden Alain gibi şarkıcıların nesli tükenmektedir. Ve bu yüzden, Alain sahnedeki ömrü gittikçe kısalmasından endişelenmektedir.

Bir gece, sahneden seyircilerine serenat yaparken kalabalığın içinden sarışın güzel bir kız görüyor. İlerleyen zaman içinde bu kızla tanışmayı başarır. Marian (Cecile de France), Alain’a karşı son derece dikkatli davranmasına karşı onun cazibesine karşı koyamaz. Alain’nın sesiz direnişini ve insancıl yapısı nihayet hak ettiğini bulur ve ikili bir süre sonra ilginç bir şekilde birbirine yaklaşır. Kader bu ki, Marian, Alain’nın arkadaşı Bruno’nun (Mathieu Amalric) sahip olduğu gayri menkul şirketinde çalışmaktadır ve Bruno’nun da Marian’a karşı ilgisi vardır.

Kariyeri sona ermek üzere olan yaşlı şantör Alain’ın, güzel Marian’a karşı olan ilgisi gün geçtikçe artar.

Oyuncu Biyografileri

Ziyaretçi yorumları