FB TW PIN NWS
Pretoria'dan Kaçış

Pretoria'dan Kaçış (2020)

Türkçe adı : Pretoria'dan Kaçış
Yönetmen : Francis Annan
Senarist : ,
Yapım / Dağıtım :
Oyuncular : Daniel Radcliffe, Daniel Webber, Ian Hart, Mark Leonard Winter, Nathan Page, Stephen Hunter, Jeanette Cronin, David Wilson
Gösterim tarihi :
Türü : Gerilim / Biyografi
Süre : 1s 46dk
Ülke : İngiltere, Avustralya
Websitesi :

Film Özeti

Pretoria’dan Kaçış filminde, 1970 yılında Jenkin isimli bir adamın yasaklı organizasyonlara ilan üretip dağıtma suçundan tutuklanması ve yüksek güvenlikli hapishaneden iki arkadaşı ile birlikte kaçmayı başarması hikaye ediliyor.

Film, 12 yıl Jenkin isimli bir adamın ceza almasının ardından kendisi gibi tutuklu arkadaşları Alex Moumbaris ve Stephen Lee ile yüksek güvenliği ile bilinen hapishanelerden biri olan Pretoria’dan kaçmayı başaran üç arkadaşın hikayesini anlatıyor. Film, Tim Jenkin‘in 2003’de yayınlanan Inside Out: Escape from Pretoria Prison isimli kitabından senaryolaştırılıp sinemaya uyarlanmış.

Senaryosu Francis Annan, L. H. Adams ikilisi tarafından yazılan filmin yönetmen koltuğuna Francis Annan otururken oyuncu kadrosu Daniel Radcliffe, Daniel Webber, Ian Hart, Mark Leonard Winter, Nathan Page, Stephen Hunter, Jeanette Cronin, David Wilson isimlerinden oluşturulmuş.

Oyuncu Biyografileri

Pretoria'dan Kaçış fragmanı

Filme ait fragman, trailer ve özet videolarını izleyebilirsiniz :

Ziyaretçi yorumları