FB TW PIN NWS
Patriots Day

Patriots Day (2017)

Türkçe adı : Kara Gün
Yönetmen : Peter Berg
Senarist : ,
Yapım / Dağıtım : Mark Wahlberg , Scott Stuber
Oyuncular : Mark Wahlberg, John Goodman, J.K. Simmons, Michelle Monaghan, Kevin Bacon
Gösterim tarihi :
Türü : Gerilim / Dram
Süre : 2s 9dk
Ülke : 2016 - ABD
Websitesi :

Boston Polisi'nde görevli çavuş Tommy Saunders (Mark Wahlberg) için 15 Nisan 2013 günü önemli bir gündür. Boston Maratonu'nda sporcuları ve seyircileri koruma görevini üstlenen polislerden bir tanesidir. Yarış herkes için güzel bir atmosferde devam ederken hiç beklenmedik bir patlama meydana gelir. Hemen sonrasında tüm ekipler, Edward F. Davis (John Goodman) önderliğinde düzenlenen operasyonlarla şüphelilerin peşine düşecektir. Daha sonra kimlikleri belirlenen 2 kardeş, Boston'un her yerinde didik didik aranacaktır.

Film Özeti

Gerçek bir hikayeden ilhamını alan film Boston Polis Komiseri Ed Davis üzerinden ilerliyor. Korkunç bir terör eyleminden hemen sonra komiser, hayatta kalanlar ile birlikte bir sonraki olası patlamayı önlemek için zamanla yarışacaktır.

2013 yılında Boston Maratonu bombalı saldırısına giden süreci anlatan yapım bombalamanın ardından bütün şehri kapsayan bir terörist avını ve o süreci konu alıyor. Gerçek olay, maraton koşusunun bitim noktasında, 15 Nisan 2013 tarihinde yerel saatler 14.49'u gösterirken gerçekleşmişti.

Başrollerini Melissa Benoist, Mark Wahlberg, Michelle Monaghan'ın paylaştığı filmin kadrosunda J.K. Simmons, Kevin Bacon, John Goodman, Rachel Brosnahan ve Michael Beach gibi önemli isimler yer alıyor.

Patriots Day filminde işlenen 2013 Boston Maratonu'ndaki bombalı saldırı ve sonrasındaki geniş kapsamlı arama süreci, Casey Sherman ve Dave Wedge'in yazdığı Boston Strong: A City's Triumph Over Tragedy adlı kitaptan uyarlandı.

Patriots Day fragmanı

Filme ait fragman, trailer ve özet videolarını izleyebilirsiniz :

Ziyaretçi yorumları