FB TW PIN NWS
Napolyon

Napolyon (2023)

Türkçe adı : Napolyon
Yönetmen : Ridley Scott
Senarist :
Yapım / Dağıtım :
Oyuncular : Joaquin Phoenix, Vanessa Kirby, Tahar Rahim, Ludivine Sagnier, Youssef Kerkour, Ian McNeice, Paul Rhys, Jonathan Barnwell
Gösterim tarihi :
Türü : Tarihi / Savaş / Macera / Biyografi
Süre : 2s 38dk
Ülke : İngiltere
Websitesi :

Napoleon filmi, [[Napolyon Bonapart]]'ın sıradan bir askerden, Fransa İmparatoru'na yükselişinin hikayesini konu ediyor. Napolyon’un zekasına, komutanlık ettiği savaşlara odaklanılan filmde, aynı zamanda Napolyon’un Joséphine de Beauharnais ile olan ilişkisine de değiniliyor. Film, Napolyon Bonapart'ın ünlü savaşlarını, amansız hırsını ve olağanüstü bir lider ve savaş vizyoneri olarak inanılmaz stratejik zekasını gözler önüne seriyor.

Film Özeti

Napoleon filmi, Napolyon Bonapart'ın sıradan bir askerden, Fransa İmparatoru'na yükselişinin hikayesini konu ediyor. Napolyon’un zekasına, komutanlık ettiği savaşlara odaklanılan filmde, aynı zamanda Napolyon’un Joséphine de Beauharnais ile olan ilişkisine de değiniliyor. Film, Napolyon Bonapart'ın ünlü savaşlarını, amansız hırsını ve olağanüstü bir lider ve savaş vizyoneri olarak inanılmaz stratejik zekasını gözler önüne seriyor.

Yönetmen Ridley Scott ile Joaquin Phoenix'i yeniden bir araya getiren film, Fransız İhtilâli sonrası çalkantılı günler yaşayan Fransa'da Napolyon Bonapart'ın imparatorluğa kadar yükselişini odağına alırken, Napolyon Bonapart'ın eşi Josephine de Beauharnais (Vanessa Kirby) ile yaşadığı evliliği de gözler önüne seriyor.

Napolyon Bonapart, tek gerçek aşkı Josephine (Vanessa Kirby) ile olan bağımlılık yaratan, değişken ilişkisinin prizmasından geçerek iktidara gelmek için amansız bir yolculuğa çıkar. Şimdiye kadar çekilmiş en dinamik savaş sekanslarından biri olan bu yolculukta Bonapart, aynı zamanda başkalarına karşı başarılı askeri ve politik taktiklerini sergiler.

Oyuncu Biyografileri

Napolyon fragmanı

Filme ait fragman, trailer ve özet videolarını izleyebilirsiniz :

Ziyaretçi yorumları