FB TW PIN NWS
Mr. Magorium's Wonder Emporium

Mr. Magorium's Wonder Emporium (2007)

Türkçe adı : Sihirli Oyuncakçı
Yönetmen : Zach Helm
Senarist :
Yapım / Dağıtım : Mandate Pictures
Oyuncular : Natalie Portman (Molly Mahoney), Dustin Hoffman (Mr. Edward Magorium), Zach Mills (Eric Applebaum), Jason Bateman (Henry Weston)
Gösterim tarihi :
Türü : Fantastik / Komedi
Süre : 1 saat, 33 dakika
Ülke : ABD
Websitesi : www.magorium.com...

İştah kabartan bir oyuncak cenneti

Film Özeti

Mr. Magorium’un Wonder Emporium’una hoşgeldiniz. Burası dünyanın en fantastik, en harika,en sihirli oyuncak mağazası! Mağazanın fantastik ortamının tek hakimi hayal gücü. Orada eğlenceli olabileceğini düşündüğünüz her şeyi istediğiniz şekilde bulabilirsiniz. Bu oyuncak mağazasında toplar kendi kendine zıplar, balıklar havada uçuşur, oyuncak hayvanları kucakladığınızda onlar da sizi kucaklar, iyi ev ödevleri büyük ödüllerle karşılığını bulur. Dükkanın kendisi de dahil olmak üzere içindeki herşey hiç abartısız canlıdır. Ve bu muhteşem dükkan çocukların iştahını kabartan bir oyuncak cennetidir.

Bir gün Emporium’un 243 yaşındaki kurucusu ve sahibi Mr. Magorium (Dustin Hoffman), mağazanın yönetimini tüm yasal haklarıyla birlikte genç ve kendine güvensiz yöneticisi Molly Mahoney’e (Natalie Portman) devredeceğini açıklar. Magorium’un bu kararı üzerine başlıbaşına bir canlı varlık gibi olan mağaza, bir öfke ve sinir krizine kapılır.

Mağazanın piyasa fiyatını belirlemek için karamsar ruhlu hesap uzmanı Henry’nin gelmesiyle birlikte o güne kadar rengarenk bir yer olan Emporium ansızın esrarengiz değişimler geçirmeye başlar. Çocukların hayatına eğlence katan oyuncaklar yine oradadırlar ama renkleri griye dönüşür, cansız ve sessiz bir hal alırlar.

Onları eski durumuna ancak ve ancak Mahoney ile Henry (Jason Bateman) getirebilecektir. Bunu da 9 yaşındaki çok becerikli bir çocuğun yardımları sayesinde kendi içlerindeki büyülü gücü bularak yapabileceklerdir…

Oyuncu Biyografileri

Ziyaretçi yorumları