FB TW PIN NWS
Kuru Otlar Üstüne

Kuru Otlar Üstüne (2023)

Türkçe adı : Kuru Otlar Üstüne
Yönetmen : Nuri Bilge Ceylan
Senarist : , ,
Yapım / Dağıtım :
Oyuncular : Deniz Celiloğlu, Merve Dizdar, Musab Ekici, Erdem Şenocak, Cengiz Bozkurt, Yüksel Aksu, Münir Can Cindoruk, Onur Berk Arslanoğlu, Yıldırım Gücük, Elit Andaç Çam, Nalan Kuru Çim, Eylem Canpolat, Emrah Özdemir, Elif Ürse
Gösterim tarihi :
Türü : Dram
Süre : 3s 17dk
Ülke : Türkiye
Websitesi :

Film Özeti

Kuru Otlar Üstüne, ücra bir kasabada yaptığı zorunlu görevini tamamlayıp tayin olmayı bekleyen bir öğretmenin hikayesini konu ediyor.

Genç bir öğretmen olan Samet, Doğu Anadolu'da zorunlu görevini yapmaktadır. Onun en büyük hayali, zorunlu hizmetini tamamlamasının ardından İstanbul'a tayin olmaktır. Ancak onun hayatı, meslektaşı Kenan ile bir kız öğrenci tarafından asılsız olarak tacizle suçlanmasıyla altüst olur. Kendisini bir anda büyük bir sıkıntının içinde bulan Samet için işler, kendisine yardımcı olabilecek meslektaşı Nuray ile tanışmasıyla değişir. 76. Cannes Film Festivali’nde, filmdeki performansıyla Merve Dizdar, En İyi Kadın Oyuncu Ödülü’ne layık görüldü ve ülkemizde bu ödüle uzanan ilk isim oldu. “Kuru Otlar Üstüne” Doğu Anadolu bölgesinde zorunlu şark görevini yapmakta olan genç bir resim öğretmeni üzerinden, bir bireyin iç dünyasını, bölgede yaşayan insanların zorlu hayat mücadelesine ve onları kuşatan coğrafi, etnik ya da sosyal dokunun dinamiklerine göz atmayı deneyen bir film. Yönetmenin en özenli ve en uzun senaryolu filmi ”Kuru Otlar Üzerine”, Sağlam gözlemlerden beslenen zeki diyalogları ve ilginç monologları ile etkileyici olabilen bir yapım.

Kuru Otlar Üstüne fragmanı

Filme ait fragman, trailer ve özet videolarını izleyebilirsiniz :

Ziyaretçi yorumları