FB TW PIN NWS
Kapı

Kapı (2019)

Türkçe adı : Kapı
Yönetmen : Nihat Durak
Senarist :
Yapım / Dağıtım : TAFF Pictures
Oyuncular : Kadir İnanır, Vahide Perçin, Timur Acar, Aybüke Pusat, Erdal Beşikçioğlu, Sermet Yeşil, Nilay Erdönmez, Özgün Çoban, Menderes Samancılar
Gösterim tarihi :
Türü : Dram
Süre : 1s 50dk
Ülke : Türkiye
Websitesi :

Film Özeti

Ahşap ustası olan Yakup ile eşi Şemsa, yıllar önce Mardin’den Berlin’e göç eder. Üç çocukları ve torunları ile birlikte Berlin’de yaşayan Süryani aile, burada düzenlerini kurup mutlu bir yaşam sürer. Ancak bir gün Mardin’den gelen beklenmedik haber ailenin hayatını değiştirir. Telefonda aldıkları haber yirmi beş yıl önce kaybettikleri oğulları Mikhael ile ilgilidir. Ailenin yıllar önce yaşadığı acı aldıkları haber ile yeniden canlanır.

Yakup ve Şemsa vakit kaybetmeden Mardin’e giderler. Onlara bu yolculuklarında torunları Nardin de eşlik eder. Yıllar önce ayrıldığı köyüne geri dönen Yakup, gördükleri karşısında şok olur. Köyü terk edilmiş, evi ise yağmalanmış bir halde bulur. Evin kapısının sökülüp alındığı gören Yakup, kapının peşine düşmeye karar verir. Kapıyı bulmak için Nardin ve kapıyı yerinden söken kaçakçı Remzi ile yola çıkan Yakup önce Kayseri’ye oradan da İstanbul’a gider. Yakup kendisi için büyük önem taşıyan kapıyı bulabilecek midir?

Yönetmen koltuğunda Nihat Durak'ın oturduğu filmin başrolünü Kadir İnanır (Yakup), Vahide Perçin (Şemsa), Timur Acar (Remzi), Aybüke Pusat (Nardin), Sermet Yeşil, Nilay Erdönmez, Özgün Çoban ve Erdal Beşikçioğlu’nun (Efrem) üstlendiği film Mezopotamya’nın kalbinden, 2019’ün Türkiye'sine uzanacak. Menderes Samancılar da konuk oyuncular arasında yer alıyor.

Kapı fragmanı

Filme ait fragman, trailer ve özet videolarını izleyebilirsiniz :

Ziyaretçi yorumları