FB TW PIN NWS
Juno

Juno (2007)

Türkçe adı :
Yönetmen : Jason Reitman
Senarist :
Yapım / Dağıtım : Fox Searchlight Pictures
Oyuncular : Ellen Page (Juno), Michael Cera (Paulie Bleeker), Jennifer Garner (Vanessa Loring), Jason Bateman (Mark Loring), Allison Janney (Bren MacGuff), J.K. Simmons (Mac MacGuff), Olivia Thirlby (Leah)
Gösterim tarihi :
Türü : Romantik / Komedi / Dram
Süre : 1 saat, 36 dakika
Ülke : ABD / Kanada
Websitesi : www.foxsearchlight.com/juno/...

Senaristi Diablo Cody'e 2008 Akademi Ödüllerinde "en iyi özgün senaryo" dalında Oscar heykelciği kazandırdı.

Film Özeti

Yaşıtlarının çoğu Myspace veya Facebook’taki sayfasını günceller, vaktini alışveriş merkezlerinde geçirirken, Minnesota’lı Juno (Ellen Page) hayatını kendi koyduğu kurallara göre yaşar.

Her zamanki gibi sıkıcı geçen bir öğle sonrasında erkek arkadaşı Paulie Bleeker (Michael Cera) ile sevişmeye karar verir. Bu ilişkiden hamile kalınca, Juno ve en iyi kız arkadaşı Leah (Olivia Thirlby), Juno’nun henüz doğmamış bebeğini evlat edinecek bir aile bulmak için bir plan geliştirirler. Gözlerine kestirdikleri ilk aile, evlat edinme özlemiyle yanıp tutuşan Mark ve Vanessa Loring (Jennifer Garner ve Jason Bateman)çifti olur.

Biricik kızlarının Bleeker ile cinsel ilişkiye girdiğini öğrendikten sonra ilk şoku atlatan ailesi Bren ve Mac Guff da (Allison Janney ve J.K. Simmons) Juno’ya yardımcı olmak için devreye girer. Juno’nun gözüne kestirdiği çiftin “düzgün olmayan” bir çift olmadığından emin olmak isteyen baba Mac, biricik kızının bebeğine uygun aile bulma girişimlerinde ona eşlik eder. Bu arada üvey annesi Bren de, 18 yaş altı hamilelikle ilgili önyargılarla boğuşan Juno’ya duygusal destek sağlamaktadır.

Günler geçer, Juno’nun doğumu adım adım yaklaşır. Fiziksel görünümündeki değişiklikler onun kişisel olgunlaşmasının aynası olurken, bebeği evlat edinmek isteyen Mark ve Vanessa çiftinde tam ters yönde gelişmeler olur; görünüşte mutlu hayatlarında çatırdama sinyalleri baş gösterir.

Bu durumda ergenlik çağındaki genç kızların tipik öfkesine kapılmamayı başaran Juno, karşısına çıkan problemlerin üstüne korkusuzca giderek engelleri tek tek ortadan kaldıracak; bunu yaparken gençlik enerjisini sonuna kadar sergilemekten çekinmeyecektir...

Oyuncu Biyografileri

Ziyaretçi yorumları