FB TW PIN NWS
In the Valley of Elah

In the Valley of Elah (2007)

Türkçe adı : Tanrının Vadisinde
Yönetmen : Paul Haggis
Senarist : ,
Yapım / Dağıtım : Blackfriars Bridge Films
Oyuncular : Tommy Lee Jones (Hank Deerfield), Charlize Theron (Det. Emily Sanders), Jason Patric (Lt. Kirklander), Susan Sarandon (Joan Deerfield), James Franco (Sgt. Dan Carnelli), Barry Corbin (Arnold Bickman), Josh Brolin (Chief Buchwald), Wayne Duvall (Detective Nugent)
Gösterim tarihi :
Türü : Dram
Süre : 2 Saat, 01 Dakika
Ülke : ABD
Websitesi : wip.warnerbros.com/inthevalleyofela...

Bazen gerçeği bulmak onunla yüzleşmekten daha kolaydır.

Film Özeti

Irak Savaşı’nda asker olarak görev yapan Mike Deerfield, ülkesine döndükten hemen sonra gizemli bir biçimde ortadan kaybolur. Eski bir silahlı kuvvetler mensubu olan babası Hank Deerfield (Tommy Lee Jones) ile annesi Joan, oğullarını aramaya başlarlar. Mike’ın son görüldüğü yerde polis dedektifi Emily Sanders (Charlize Theron) onlara gönülsüzce yardımcı olur. Eldeki kanıtlar çoğaldıkça, genç askerin bir cinayete kurban gittiği ortaya çıkmaya başlar.

Emily ve Hank soruşturmanın kontrolünü ellerinde tutmaya çalışırken yüksek rütbeli subaylara karşı mücadele vermek zorunda kalırlar. Ancak Mike’ın Irak’ta geçirdiği dönemle ilgili gerçeklerin su yüzüne çıkmaya başlamasıyla Hank’in tüm dünyası allak bullak olacak; oğlunun ortadan kayboluşunun ardındaki gizemi çözmek için o güne kadar sıkı sıkı sarıldığı tüm inançlarını yeniden gözden geçirmek zorunda kalacaktır…

Gerçek bir öyküden yola çıkan “In the Valley of Elah”, Paul Haggis’in yılın en iyi film dalında Oscar ödülünü kazanan “Crash”dan sonra yaptığı ilk film.

Ziyaretçi yorumları