FB TW PIN NWS
Hairspray

Hairspray (2007)

Türkçe adı :
Yönetmen : Adam Shankman
Senarist : ,
Yapım / Dağıtım : New Line Cinema
Oyuncular : John Travolta (Edna Turnblad), Michelle Pfeiffer (Velma Von Tussle), Christopher Walken (Wilbur Turnblad), Nikki Blonsky (Tracy Turnblad), Amanda Bynes (Penny Pingleton), James Marsden (Corny Collins), Queen Latifah (Motormouth Maybelle)
Gösterim tarihi :
Türü : Müzikal
Süre : 1 saat, 57 dakika
Ülke : ABD / İngiltere
Websitesi : www.newline.com/properties/hairspra...

Büyük olmak için büyük düşünmek gerek

Film Özeti

Kocaman saçları ve kocaman cüssesi kadar kocaman da bir kalbi olan Tracy Turnblad’in (Nikki Blonsky) hayattaki en büyük tutkusu dans etmektir. Günün birinde Baltimore televizyonlarında yayınlanan en havalı dans şovu The Corny Collins Show’a çıkabilme hayalleri kurar. Ama çok da küçük olmayan bir sorun vardır: Programa biçilen kaftanlar, Tracy’e uymamaktadır. Kilosu yüzünden, istediklerini hiçbir zaman gerçekleştirememiş olan Tracy’ye bu acı gerçeği, onun aşırı derecede üzerine düşen, Tracy kadar tombiş annesi Edna (John Travolta) da sık sık hatırlatır.

Ama bu onu durduramayacaktır. Zira o dans etmek için dünyaya gelmiştir. Ve her zaman arkasında olan babası Wilbur’un da dediği gibi, "büyük biri olmak için büyük düşünmek gerekir”. Okulda onu dans ederken gören Corny Collins’in (James Marsden) hayrete düşmesi üzerine, Tracy televizyon programına katılmaya hak kazanır ve ekrana çıkıp dans etmesiyle kasabanın gönlüne hemen taht kurar.

Ama bu durum, programın halihazırdaki gözdesi Amber Von Tussle (Brittany Snow) ile onun WYZT Televizyonu’nun başındaki hırslı annesi Velma’nın (Michelle Pfeiffer) hiç hoşuna gitmez. Dahası, Tracy’nin neşe dolu cazibesine kapılanlar sadece izleyiciler değildir; Amber’in erkek arkadaşı Link Larkin (Zac Efron) da bu yeni kızdan etkilenmiş gibidir.

İşin içine yaklaşmakta olan ”Miss Hairspray” yarışması da girince, tacın peşindeki kızlar arasındaki çekişme amansız bir hal alır...

Ziyaretçi yorumları