FB TW PIN NWS
Guerrilla

Guerrilla (2008)

Türkçe adı :
Yönetmen : Steven Soderbergh
Senarist : ,
Yapım / Dağıtım : Laura Bickford Productions
Oyuncular : Benicio Del Toro (Ernesto 'Che' Guevara), Demián Bichir (Fidel Castro), Franka Potente (Tania), Lou Diamond Phillips (Mario Monje), Kahlil Mendez (Urbano), Rodrigo Santoro (Raul Castro)
Gösterim tarihi :
Türü : Dram / Biyografi
Süre : 4 saat, 18 dakika
Ülke : İspanya / Fransa
Websitesi :

Film Özeti

Birinci Bölüm: The Argentine: 26 kasım 1956’da, Fidel Castro (Demián Bichir) 80 isyancıyla birlikte Küba’ya yelken açar. Bu isyancılardan biri, Castro’yla, Fulgencio Batista’nın yozlaşmış diktatörlüğünü sona erdirmek gibi ortak bir amacı paylaşan Arjantinli doktor Ernesto Che Guevera’dan (Benicio Del Toro) başkası değildir. Che gerilla savaş tarzını çabuk kapar ve vazgeçilmez bir savaşçı olduğunu kanıtlar. Kendini mücadeleye adamasıyla yoldaşları ve Küba halkı tarafından bağırlarına basılır. The Argentine, Che’nin Küba devriminde doktorluktan devrimci kahramanlığa yükselişini anlatıyor.

İkinci Bölüm: Guerilla: Guerilla Che’nin Küba devrimi sonrasında gücünün ve ününün doruğunda olduğu dönemde başlıyor. Tam bu sıralarda, Che Bolivia’da kimliği saklı bir biçimde tekrar ortaya çıkmak üzere kaybolur. Orada, büyük Latin Devrimi’ni başlatmak için Kübalı yoldaşlarından ve Bolivia’lı askerlerden oluşan küçük bir grup organize eder. Bolivia mücadelesinin hikayesi, nihayetinde başarısızlık ve Che’nin ölümüyle sonuçlanan bir azim, fedakarlık, idealizm ve gerilla savaşı öyküsüdür. Bu hikaye Che’nin nasıl hala tüm dünyadaki insanların kalbinde yaşattığı bir idealizm ve kahramanlık sembolü olduğunu anlatıyor.

Oyuncu Biyografileri

Ziyaretçi yorumları