FB TW PIN NWS
Doktor Uyku

Doktor Uyku (2019)

Türkçe adı : Doktor Uyku
Yönetmen : Mike Flanagan
Senarist :
Yapım / Dağıtım : Warner Bros
Oyuncular : Ewan McGregor, Rebecca Ferguson, Kyliegh Curran, Cliff Curtis, Carl Lumbly, Bruce Greenwood, Zahn McClarnon, Carel Struycken
Gösterim tarihi :
Türü : Gerilim / Fantastik / Korku
Süre : 152 dakika
Ülke : ABD
Websitesi :

Film Özeti

Film, Stephen King‘in aynı isimli kitabından uyarlanan film 1980 yılında vizyona giren ”Shining” filminin devamı niteliğinde. Aradan geçen 28 yılda çok şey değişti. Shinning filminin küçük çocuğu Danny Torrance ”Doktor Uyku” da yetişkin bir adam oldu. O filmde önemli bir yeri olan Overlook oteli bu filmin de merkezini oluşturuyor.

The Shinning filminde izlediğimiz Danny Torrance’ın 40 sene önce Overlook Otel’de yaşadığı travmatik hikaye Doktor Uyku ile devam ediyor. Ewan McGregor, Rebecca Ferguson ve Kyliegh Curran’ın başrolde olduğu, Stephen King’in romanından esinlenerek yazılmış gerilim filminin yönetmeni Mike Flanagan.

Overlook’ta yaşadığı travmayı bir türlü atlatamayan Dan uzun süre huzur bulabilmek için mücadele etmiştir. Dan, o güne dek görmediği kadar parlak bir ışıltıya sahip olan Abra ile tanıştığında geçmişiyle barışır ve Abra'nın hayatta kalabilmesi için daha önce hiç olmadığı kadar güçlü bir şekilde korkularıyla yüzleşerek ölüm ve yaşam arasında büyük bir mücadele içine girer.

Filmin diğer oyuncuları ise şöyle sıralanıyor: Carl Lumbly, Zahn McClarnon, Emily Alyn Lind, Bruce Greenwood, Jocelin Donahue, Alex Essoe ve Cliff Curtis.

Trevor Macy ve Jon Berg’ün yapımcılığını üstlendiği filmde yönetici yapımcılar Roy Lee, Scott Lumpkin, Akiva Goldsman ve Kevin McCormick. Flanagan’ın kamera arkası yaratıcı ekibinde görüntü yönetmeni Michael Fimognari (“The Haunting of Hill House”), yapım tasarımcıları Maher Ahmad (“Get Hard”), Elizabeth Boller (“Hush”) ve kostüm tasarımcısı Terry Anderson (“Den of Thieves”) bulunuyor. Filmin müziği The Newton Brothers (“The Haunting of Hill House”) tarafından bestelendi.

Doktor Uyku fragmanı

Filme ait fragman, trailer ve özet videolarını izleyebilirsiniz :

Ziyaretçi yorumları