FB TW PIN NWS
Cinayet Süsü

Cinayet Süsü (2019)

Türkçe adı : Cinayet Süsü
Yönetmen : Ali Atay
Senarist : , ,
Yapım / Dağıtım : TAFF Pictures
Oyuncular : Uğur Yücel, Binnur Kaya, Cengiz Bozkurt, Feyyaz Yiğit, Mert Denizmen, Mehmet Özgür, Aycan Koptur
Gösterim tarihi :
Türü : Polisiye / Komedi
Süre : 1s 50dk
Ülke : Türkiye
Websitesi :

Film Özeti

Cinayet Süsü filminde, gizemli bir seri katil olayını çözmeye çalışan cinayet büro ekibinin komik maceraları hikaye ediliyor.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Cinayet Büro ekipleri günün birinde hiç alışık olmadıkları bir cinayet vakasıyla karşılaşırlar. Başkomiser Emin, komiser Salih, komiser Asuman ve komiser yardımcısı Alaattin’den oluşan ekip olaya el koyar. Ancak tuhaf cinayetler birbiri ardına gelmektedir. Ekibin elinde ne bir delil, ne de bir ipucu vardır. Sinirler gerilmeye, amirler rahatsız olmaya başlar. Vakalar arttıkça basının ve halkın ilgisi de yoğunlaşmaktadır.

Bu durum Emin ve arkadaşları üzerinde büyük bir baskı yaratır. Sonunda Emniyet Genel Müdürü, Amerika’dan gelen “suç uzmanı” Dizdar Koşu’yu da rehberlik etmesi için başkomiser Emin’in ekibine atar. Telaş, baskı ve çaresizlik altında ezilen Emin ve arkadaşları, Türkiye’nin gördüğü en tuhaf seri cinayet zincirini, olabilecek en ters köşe yöntemlerle çözmeye çalışmaktadır.

Bir an bile düşmeyen temposuyla zamana karşı verilen bu yarış, en başından itibaren müthiş bir trajikomediye dönüşür. Sonunda tek bir soru kalmıştır: katil mi pes edecek, yoksa polisler mi?

Yönetmen koltuğuna, senaryosunu Feyyaz Yiğit, Aziz Kedi ile birlikte yazan Ali Atay otururken oyuncu kadrosu Uğur Yücel, Cengiz Bozkurt, Binnur Kaya, Feyyaz Yiğit, Mehmet Özgür, Aycan Koptur, Mert Denizmen isimlerinden oluşturulmuş.

Cinayet Süsü fragmanı

Filme ait fragman, trailer ve özet videolarını izleyebilirsiniz :

Ziyaretçi yorumları