FB TW PIN NWS
Barda

Barda (2007)

Türkçe adı :
Yönetmen : Serdar Akar
Senarist :
Yapım / Dağıtım : FİLMAKAR
Oyuncular : Nejat İşler (Selim), Doğu Alpan (Nail), Burak Altay (Tgg), Salih Bademci (Cenk), Melis Birkan (Nil), Nergis Öztürk (Sevgi), Sezen Aray (Pelin), Hakan Boyav (Patlak), Volga Sorgu (Çırak), Meltem Parlak (Aynur), Eray Özbal (Savcı)
Gösterim tarihi :
Türü : Suç / Gerilim / Dram
Süre : 1 saat, 33 dakika
Ülke : Türkiye
Websitesi : www.bardafilm.com...

Film, günümüzde yaşanmakta olan ağır şiddetin aslında insanın doğasında zaten var olduğu ve eğer sistem bunu engellemek için gerekli ve yeterli önlemi almazsa bu acı gerçeğin yaşanmaya devam edeceğini söylüyor.

Film Özeti

Nail (Doğu Alpan), Nil (Melis Birkan), TGG (Burak Altay), Aynur (Meltem Parlak), Aliş (Şamil Kafkas), Sevgi (Nergis Öztürk), Pelin (Sezen Aray) ve Cenk (Salih Bademci), yaşları 18 ile 25 arasında değişen genç bir arkadaş grubudur. Günlük hayatın akışı içinde huzurlu ve neşeli bir hayat sürmektedir. Her birinin kendilerine ait sıkıntıları ve çözmek zorunda olduğu problemler olsa da gençliğin getirdiği umutla hayata sımsıkı bağlıdırlar. Kimi evlilik, kimi mezuniyet, kimi düzenli bir hayata adım atma hayalleri içinde olan bu gençler, birden bire hayatlarının tam ortasına giren nedensiz şiddetle büyük bir yıkım yaşarlar.

Bir gece yarısı, arkadaşlarının işlettiği barda son biralarını içip eve dönecekken içeri giren beş kişilik bir grup tarafından silahla alıkonulurlar. Elleri, ayakları, ağızları bağlanan gençler sabaha kadar dayak, işkence ve tecavüze maruz kalırlar. Kendilerini alıkoyan grubun görünürde hiçbir amacı yoktur. Yaşları 20 ile 45 arasında değişen bu grup, hayatlarında eksik kalan her şeyin hesabını hiç tanımadıkları bu gençlerden çıkartırlar.

Barda fragmanı

Filme ait fragman, trailer ve özet videolarını izleyebilirsiniz :

Ziyaretçi yorumları