FB TW PIN NWS
Artificial Intelligence: AI

Artificial Intelligence: AI (2001)

Türkçe adı : Yapay Zeka
Yönetmen : Steven Spielberg
Senarist : ,
Yapım / Dağıtım : Warner Bros.
Oyuncular : Haley Joel Osment (David), Jude Law (Gigolo Joe), Frances O` Connor (Monica Swinton), Brendan Gleeson (Lord Johnson), William Hurt (Prof. Hobby), Sam Robards (Henry Swinton)
Gösterim tarihi :
Türü : Macera / Dram / Bilim Kurgu
Süre : 2 saat, 26 Dakika
Ülke : ABD
Websitesi :

Film Özeti

Doğal kaynakların sınırlı olduğu ve teknolojinin müthiş bir hızla geliştiği bir dönemde dünya üzerinde yaşayan insanlar sürekli izlenmektedir, yiyecekler mühendislik ürünüdür ve insanlara hizmet eden yapay zekaya sahip robotlar vardır. Bahçe bakımı, ev hizmeti ve arkadaşlık gibi ihtiyaçların için farklı robotlar üretilmiştir. Robot evriminde duygu tartışmalı bir konudur. Robotlar gelişmiş birer araç olarak görülmekte duygulara sahip olmamaları gerektiği kabul edilmektedir.

Sibertronik üretim, çocuk sahibi olamayan pek çok ebeveyn için yeni bir çözüm üretir; David. (Haley Joel Osment) Sevmeye programlanmış olan ilk çocuk robot David, o sırada hasta oluşundan dolayı çocuk sahibi olamayan Sibertronik işçisi ve karısı tarafından bir deneme süreci içinde evlat edinilir. David, evlatlığın gerektirdiği tüm sevgi ve bakımı kapsayarak, giderek çiftin çocuğu haline gelmesine rağmen bazı beklenmedik olaylar David`in hayatını çıkmaza sokar. Hem insanlar hem de makineler tarafından kabul görmeyen David, tek silahı ve koruyucusu olan teddy bear ayısı ile birlikte gerçekten nereye ait olduğunu bulmak üzere yola çıkar. Yolculuğu sırasında tanıştığı aşk makinesi gigolo robot Joe (Jude Law) onun en büyük yardımcısı olcaktı. Bu yolculuğu boyunca insanlar ve robotlar arasındaki çizginin hem ne kadar ince hem de ne kadar geniş olduğunu öğrenecektir.

Oyuncu Biyografileri

Artificial Intelligence: AI fragmanı

Filme ait fragman, trailer ve özet videolarını izleyebilirsiniz :

Ziyaretçi yorumları