FB TW PIN NWS
Adalet 3: Son

Adalet 3: Son (2023)

Türkçe adı : Adalet 3: Son
Yönetmen : Antoine Fuqua
Senarist :
Yapım / Dağıtım :
Oyuncular : Denzel Washington, Dakota Fanning, David Denman, Eugenio Mastrandrea, Remo Girone, Sonia Ben Ammar, Salvatore Ruocco, Bruno Bilotta
Gösterim tarihi :
Türü : Gerilim / Aksiyon
Süre : 1s 50dk
Ülke : ABD
Websitesi :

Film Özeti

Orijinal adı The Equalizer 3

Adalet 3: Son, biri haksızlığa uğradığında adaleti sağlamak için acımasız geçmişinden gelen yeteneklerini kullanmak zorunda kalan eski hükümet ajanı Robert McCall'İn maceralarını konu ediyor.

Bir hükümet suikastçısı olan Robert McCall (Denzel Washington), ezilenlerin yanında olup, adaleti sağlamaya çalışarak teselli bulur. Suikastçı olarak çalıştığı hayatından vazgeçen Robert, geçmişinde yaptığı korkunç şeylerin yükünü taşır ve kendisini affetmek için çabalar. Sonunda Güney İtalya’da kendisini yeniden evinde hisseden Robert McCall, burada kendisine yeni bir dünya inşa etmeye çalışır. Kan dondurucu bir katliamla açılan filmde, hükümet suikastçısı Robert McCall’u (Denzel Washington) Güney İtalya’da, Sicilya adasının Altymonte kasabasında kendisine yeni bir dünya inşa etmeye çalışırken buluruz.

Ezilenlerin yanında yer alıp, adaleti sağlamaya çalışarak teselli bulan Robert McCall, suikastçı olarak çalıştığı hayatından vazgeçmiş, geçmişinde yaptığı korkunç şeylerin yükünü omuzlarından atmak için kendisini affettirmeye çabalamaktadır. Siciya’nın bu sevimli kasabasında edindiği yeni arkadaşlarının yerel mafyanın kontrolü altında ezildiğini görünce onlara karşı amansız bir mücadeleye girişir. McCall Sicilya’da yoksul işçi sınıfından haraç toplayan Napoli’li mafya kardeşleri Vincent (Andrea Scarduzio) ve Marco (Andrea Dodero) emrindeki motosikletli çetenin Altymonte’yi terörize etmesine isyan eder. Olaylar ölümcül tehlikeler getirdiğinde, McCall kan gölüne dönüşen bir coğrafyada hünerini konuşturur.

Sırtındaki kurşunu çıkarıp kendisini hayata döndüren doktor Enzo, nazik ve anlayışlı polis memuru Gio (Eugenio Mastrandrea), güzel lokantacı Aminiah (Gaia Scodelero), çapkın bir kafe sahibi, ödeme yapmasına izin vermeyen bir balık satıcısı, kasabanın rahibi, McCall’un kasabanın yerel halkından bağlantı kurduğu kişilerdir. Mafyanın bu sevimli basit insanlara, haraç toplayarak, tehdit ve gasp yoluyla kontrol etmesine isyan eden McCall onları koruma kararı alır. CİA teşkilatını az bilinen numarasından arayıp, istihbarat teşkilatı görevlisi Emma Colins’e (Dakota Fanning) Sicilya’daki uyuşturucu trafiğiyle ilgili bilgilerini aktarır ve CİA’in yerel polis teşkilatıyla bölgeye müdahalesini sağlar.

Aşırı şiddet içeren sahneleriyle, vahşice işlenen yaratıcı cinayet sekanslarıyla, bu gerilim dolu heyecan verici bir “şiddet senfonisi” tadındaki film, kendisini baştan sona eksilmeyen bir ilgiyle izlettiriyor. Aksiyon ustası Antoine Fuqua’nın dövüş sahnelerinde titizlikle hazırlanmış koreografisi, baş döndürücü hızlı temposu, ustalıklı mizanseni, uyumlu oyuncu kadrosuyla ”Adalet 3”, türünün kaliteli yapımları arasına girmeyi hakediyor.

Bu filmin hikayesi “The Equalizer 2”nin sonundaki olayların bir süre sonrasını konu alıyor.

Oyuncu Biyografileri

Adalet 3: Son fragmanı

Filme ait fragman, trailer ve özet videolarını izleyebilirsiniz :

Ziyaretçi yorumları