FB TW PIN NWS
21 Grams

21 Grams (2003)

Türkçe adı : 21 Gram
Yönetmen : Alejandro González Iñárritu
Senarist :
Yapım / Dağıtım : This Is That Productions
Oyuncular : Sean Penn (Paul Rivers), Naomi Watts (Cristina Peck), Benicio Del Toro (Jack Jordan), Charlotte Gainsbourg (Mary Rivers)
Gösterim tarihi :
Türü : Gerilim / Dram
Süre : 2 saat, 4 Dakika
Ülke : ABD
Websitesi : www.21-grams.com...

Film Özeti

Profesör Paul Rivers (Sean Penn) ve karısı Mary'nin (Charlotte Gainsbourg) evlilikleri ölüm ve yaşam arasında tehlikeli bir şekilde dengededir. Paul hastalığının son safhalarında olan bir hastadır ve kalp nakli için beklemektedir, bu sırada Mary suni döllenme yoluyla hamile kalabilmeyi umut etmektedir.

Cristina Peck (Naomi Watts), pervasız geçmişinden bu yana olgunlaşmış, ablası Claudia (Clea DuVall) tarafından sevilen bir kardeş, kocası Michael (Danny Huston) için iyi bir eş ve iki çocuğu tarafından sevilen bir annedir. Ailesi neşe ve umut ışınları yaymaktadır. Sosyoekomik açıdan onlardan çok uzak olan ve eski bir dolandırıcı olan Jack Jordan (Benicio Del Toro) ve karısı Marienne (Melissa Leo), sahip oldukları iki çocuğun ihtiyaçlarını karşılayabilmek için mücadele etmektedir. Jack inancına olan sözünü yeniden yerine getirmeye başlamıştır.

Trajik bir kaza, birkaç yaşamı hayattan alır ve bu çiftler birbirlerinin yörüngesine girerler. Kaza sonrasında, Paul kendi ölümlülüğü ile yüzyüze gelir, Christina kendinin yeni devrelere girmesinde rol oynar, şimdiki zamanı ve belki de gelecek zamanı için, Jack’in inancı teste sokulur. Eğer ruhsal kararlılık herhangi biri tarfaından yeniden kazanılsaydı, bu diğerleri için önemli bir değer olabilirdi. Henüz yaşama isteği ve sezgi, destek için başka bir insana ulaşır, onların hepsi arasında geriye tek kalan varolandır.

Ziyaretçi yorumları