FB TW PIN NWS
Yazı Uçtu Sahneye Kondu

Yazı Uçtu Sahneye Kondu

Yazar :
Yayıncı : MİTOS BOYUT YAYINLARI
Yayın tarihi :
ISBN :
Sayfa sayısı : 336 sayfa
Kategori : Sinema-Tiyatro » Tiyatro-Genel

Konusu

Yazarı tarafından iki büyük "usta"ya, Gülriz Sururi ile Engin Cezzar'a adanmış olan bu kitapta, 2011-2012 sezonunda izlenmiş, eleştirilmiş, değerlendirilmiş, yorum eklenmiş opera, bale, tiyatro eserlerinden, konserlerden izlenimler yer almakta.
Sahne sanatları ustalarının eleştiriye açık, içtenlikli ve incelikli kişiliğini övdükleri Üstün Akmen'in bu son kitabının da Ve Perdeee... , Üçüncü Zil, Maskenin Öteki Yüzü, Yüzde 100 Tiyatro, Tiyatroda Ayna Var'dan sonra alanında hak ettiği yeri bulacağına inanıyoruz.
Üstün Akmen tüm olanaksızlıklara, engel(leme)lere karşın etkinliğini yoğunlukla sürdürmeyi becerebilen -ağırlıklı olarak- tiyatromuz ortamında kısa zamanda ön plandaki eleştirmenlerimiz arasına girmekle kalmayıp, olabildiğince çok oyun izleme / değerlendirme sorumluluğunda da yıllardır en ön sıradaki yerini kimselere bırakmayan bir yazarımız.
Yazı Uçtu Sahneye Kondu
Tiyatro, opera, bale sanatçıları, meraklıları ve eğitim alanları için yepyeni bir kaynak olarak yayımlanıyor.
Kitapta ayrıca, Ahmet Levendoğlu, Ali Poyrazoğlu, Ayşegül Yüksel, Dikmen Gürün, Genco Erkal, Mesut İktu, Refik Erduran, Seçkin Selvi, Sevda Şener, Tamer Levent, Tomris Çetinel, Tuncay Özinel, Tuncer Cücenoğlu, Yakup Çartık, Yıldız Kenter gibi on beş sahne sanatları ustasının Akmen hakkındaki düşünceleri ile Prof. Dr. Özdemir Nutku'nun "özel" önsözü yer alıyor.

Yazarı kimdir?