FB TW PIN NWS
Tekrar Çal Sam

Tekrar Çal Sam

Yazar :
Yayıncı : HİL YAYINLARI
Yayın tarihi :
ISBN :
Sayfa sayısı : 91 sayfa
Kategori : Sinema-Tiyatro » Oyun (çeviri)
Orijinal Dil » İngilizce

Konusu

-Alo, Mr Allen.
-Ben Mia.
-Hil Yayın'dan arıyorum. Anımsar mısınız bilemiyorum ama 9 ay önce de bir telefon görüşmesi yapmıştık, Mr Allen'ın Tanrı oyunun Türkçe yayımı için, bu sefer de...
-Ben bu işlerden anlamam, size Woody'i vereyim.
-Alo Mr Allen.
-Anladım yine siz ve yine para vermeyeceksiniz yine davet edeceksiniz ve uçak bileti yollamayacaksınız. Peki tamam bu sefer hangisi?
-Tekrar Çal Sam.
-Bunun hoşuma gittiğini söyleyebilirim. En sevdiğim oyundur. Basabilirsiniz. Ama bana oralardan biraz haber aktarın çünkü konu meselesi beni zorluyor.
Değişiklik tabii çok. Yönetenlerin tamamı değişti. Ama isimler aynı. Meclis albümünün ilk bölümünde yer alanlar hiyerarşi de yerlerini aldılar. İkinci bölümdekiler gittikçe azalıyorlar. Üçüncü bölümdekiler ise malum. Bizim Tanrı kitabını kara kapakla bastıktan sonra kara kapakla yayımlanan kitap ve dergi sayısı arttı. Kara giysililer çoğaldı. Bilmem bunları anlayabiliyor musunuz. Çünkü bunları anlamamız zor. Fakat siz anlıyorsunuz ve bunun için de bu kadar çok kitabınız yayımlanıyor ve de okunuyor. Bize bizi anlatan bir oyun, senaryo veya öykü yazsanız. Gerçi talebinizden yapacağınız yönünde sinyaller alıyorum.
-Çok zekisiniz.
-Teşekkür ederim ve aynen iade ederim. Ayrıca Mrs Mia'ya ve çocuklara selamlarımı iletirim.

Yazarı kimdir?