FB TW PIN NWS
Soğuk Barış

Soğuk Barış

Yazar :
Yayıncı : KARAKUTU YAYINLARI
Yayın tarihi :
ISBN : 9944714495
Sayfa sayısı : 263 sayfa
Kategori : Siyaset » Aktüel Siyaset
Siyaset » Araştırma-İnceleme

Konusu

Serdar Akinan, Kan Uykusu’nun ardından bu kez Soğuk Barış’la okurların karşısında. "Bir yere ait olan karşısındakini de bir yere koyar" diyen Akinan, vicdani varlığının hiçbir yere ait olmadığını aksi durumda taraf olacağını söylüyor.

‘Burası benim vicdan coğrafyam. Bu coğrafyaya bir gönül borcum var. Bedeli bir can olsa da... Allah’ın tüm mucizelerini dört köşesine üflediği bu ülkede tek bir an için ne verilmez? Yok, gitmeyeceğim. Buradayım...Öz kardeşlerimle beni boğaz boğaza getirenlere, oligarşiye ve dost görünen tescilli hainlerine rağmen buradayım. Burası benim ülkem; burası benim vicdan coğrafyam. İstanbul’dan Diyarbakır’a... İsfahan’dan Şam’a... Peşaver’den Kudüs’e... Biz buradayız...’

Soğuk Barış’ta bu tarafsızlığını büyük bir yüreklilikle ortaya koyan Akinan, yine sorulamayan soruları soruyor, Sürdürülebilir Gerilim Yanılgısı, Allah’ın İpine Sarılın, Oyunun Adı Vatan Olsun, Kürt Sorununu konuşalım PKK’yı Asla gibi yazılarıyla Türkiye’nin gölgede kalan gerçeklerini günışığına çıkarıyor.

MİT’in yeni paradigması nedir?
TSK nasıl bir taktik izliyor?
Karanlık Savaş’ın tarafları kimler?
Ülkeyi nasıl bi gelecek bekliyor?
Başbakanlar neden özgür olamaz?
Hesaplaşma ama kiminle?

Akinan’a göre:
‘Sahnedeki oyun değişmiyor. Ve değişmeyecek. Siz bir başka oyunun mümkün olduğunu
gösterin. Ama bir sahneye ihtiyacımız var. Bunun adı vatandır!’

Yazarı kimdir?