FB TW PIN NWS
Siyah Kuğunun Şarkısı / Senfonik Şiir

Siyah Kuğunun Şarkısı / Senfonik Şiir

Yazar :
Yayıncı : TRUVA YAYINLARI
Yayın tarihi :
ISBN : 9944975957
Sayfa sayısı : 112 sayfa
Kategori : Edebiyat » Şiir (yerli)

Konusu

İlhan İrem’in "Siyah Kuğunun Şarkısı" isimli kitabı Nisan 2007’de yayınlandı. "Senfonik Şiir" alt başlığıyla, konu bütünlüğü içeren 57 şiirden oluşan eser, sanatçının gizemliserüvenine dair önemli ipuçları barındırıyor.Metafiziksel açılımların yanısıra, oldukça sert ve gotik ögeler taşıyan dizeler, İrem’in soyutresimleri ve düzyazıları gibi, müziğiyle ahenk içinde bir sonsuzluk atmosferi yaratıyor.
"Siyah Kuğunun Şarkısı", kapağı ve içeriğiyle, sanatçının son müzik çalışması, "Cennet İlahileri" (2006) albümünden sonra yöneleceği müzikal boyutlar hakkında işaretler taşıyor.İlhan İrem, yine sonsuz özgürlüğüyle destansı bir anlatım kurguluyor.
Bütün yapıtlarında efsanevi yolculuğunu ve çok boyutlu İrem Alemini yansıtan sanatçının, aşka dairsöylemlerinin yanında, son yıllarda olup bitenler hakkındaki düşünceleri ve çözümleri sarsıcı.Bölümleri oluşturan şiirlerin oldukça ilginç başlıkları dizelerle buluştuğunda, bütünlüklü tema hissediliyor.İzleyicisi ile arasındaki buğulu aynalar, çekim gücü çok yüksek, sırlı bir çağrıya dönüşüyor. "Siyah Kuğunun Şarkısı", masumiyet çağının ötelerine taşan şiirsel bir devrim niteliğinde. Siyah eldivenin ardından görünenleri okumalısınız.

Yazarı kimdir?