FB TW PIN NWS
Kendinizle Barışmak

Kendinizle Barışmak

Yazar :
Yayıncı : KLAN YAYINLARI
Yayın tarihi :
ISBN : 9756388884
Sayfa sayısı : 248 sayfa
Kategori : Felsefe-Düşünce » Doğu Felsefesi

Konusu

Temel Budist öğreti, sevginin ve içgörünün, tıpkı bir kuşun iki kanadı gibi, aydınlanmaya ulaştırmak için bir arada çalıştıklarını söylemektedir. Kutsal Dalai Lama’ya göre, hepimiz anlamlı ve mutlu bir yaşam yaratabilmek için gerekli donanıma ve yeteneğe sahibiz; ancak bunu başarabilmek için ilk olarak kendimizle barışmalı ve kendi içimizdeki gerçek bilginin farkına varmalıyız. En büyük Budist önder ve Nobel Barış Ödülü sahibi Dalai Lama, Kendinizle Barışmak adlı bu eserinde bizlere, kendimizle ilgili yanılgıları fark edip bunlardan nasıl kurtulacağımızı ve hem kendimizi hem de tüm dünyayı daha gerçekçi ve sevgi dolu bir bakış açısıyla nasıl kucaklayacağımızı anlatmaktadır.
Adım adım tasarlanmış egzersizler, okuyucunun bilincine yerleşmiş hatalı kanıları, düşünceleri ve bakış açılarını yavaş yavaş ortadan kaldırmasını ve hem dünyayı hem de kendisini gerçekte olduğu haliyle görmesini sağlamaktadır.
Bir insan olmak kendi başına bir mucizedir ve yapılacak en akıllıca şey bu fırsatı en iyi şekilde değerlendirmektir. Hepimizin özde aynı şeyi istediğimizi aklımızdan çıkarmadan diğerlerinin mutsuzluğu ile yaratılan bir mutluluğu aramamayı öğrenmemiz gerekir.

Yazarı kimdir?