FB TW PIN NWS
Kelebeğin Ruhu / Yaşam Yolculuğu Üzerine Düş

Kelebeğin Ruhu / Yaşam Yolculuğu Üzerine Düşünceler

Yazar : ,
Yayıncı : PİRAMİD YAYINLARI
Yayın tarihi :
ISBN : 9758554188
Sayfa sayısı : 221 sayfa
Kategori : Spor » Dalları

Konusu

Dünya tarihinin en çok iz bırakan sporcusu ve yaşayan en ünlü isimlerinden biri olan Muhammed Ali, 20. yüzyılın ikinci yarısına damgasını vurmuş şampiyon boksör kimliğinin ötesinde kızı Hana Yasmeen Ali ile beraber kaleme aldığı "Kelebeğin Ruhu" kitabında çok derin ve bilge bir insan olarak karşımıza çıkıyor.

"Kelebeğin Ruhu"nda büyük şampiyon, okurlarını yaşamın mevsimleri üzerinden çocukluğuna, oradan da şimdiki zamana manevi bir yolculuğa çıkarıyor ve kendisine hep doğru yolu göstermiş inançlarını bizlerle paylaşıyor.

Vietnam savaşına gitmeyi reddettiği için hapse girmeyi göze alan ve ünvanı elinden alınan Ali, tekrar şampiyonluğu kazanıp boksu bıraktıktan sonra bir dünya barış elçisi haline geldi. Müslümanlığı seçtiği yıllarda Amerika’da haksız yere tepki gören Ali, özellikle son yıllarda hareket kabiliyetini en aza indiren Parkinson hastalığına yakalanmadan önce bir büyük insan hakları savaşçısı rolünü üstlendi.

Büyük insani tatlar ve felsefi derinlikler taşıyan kitap, yalın dili ve çekici sunumuyla her yaştan okura sesleniyor ve Ali’yi en başından beri koşulsuz seven Türk halkına kaçınılmaz duygusal anlar vaad ediyor.

Yazarı kimdir?