FB TW PIN NWS
Futbol Basit Bir Oyun Değildir

Futbol Basit Bir Oyun Değildir

Yazar :
Yayıncı : TÜRKİYE İŞ BANKASI KÜLTÜR YAYINLARI
Yayın tarihi :
ISBN : 975458575X
Sayfa sayısı : 325 sayfa
Kategori : Spor » Futbol

Konusu

Ünlü İngiliz futbolcu Gary Lineker, "Alman Milli Takımı efsanesi"ni şöyle tanımlamıştı: "Futbol basit bir oyundur. Top bir oraya, bir buraya gider gelir ve sonunda Almanlar kazanır..."

Jupp Derwall Alman futbolunun en parlak dönemini yakından yaşadı ve onu yönetenler arasında yer aldı. 50'li yıllarda bizzat kendisi, Sepp Herberger'in yönettiği milli takımda oyuncuydu.

1970 Dünya Şampiyonası'nda Helmut Schön'ün yardımcısı olarak antrenör bankında oturuyordu. 1980'e gelindiğinde Bernd Schuster, Toni Schumacher, Karl-Heinz Rummenige gibi futbolcuların oynadığı Alman milli takımının başındaydı ve Avrupa şampiyonluğunu kazandı. Alman Futbol Federasyonu'na veda ettikten sonra İstanbul'da Galatasaray takımını çalıştırdı ve büyük başarı kazandı. Derwall bugün bile "Modern Türk futbolunun babası" olarak tanınıyor... Bu kitapta Jupp Derwall anılarını, yaşamındaki -top'lu ya da top'suz- zaferleri ama aynı zamanda yenilgileri aktarıyor.

Ve eğer Alman futbolunun parladığı anlardan söz ediliyorsa, Jupp Derwall, İngiliz futbolcu Lineker'e kişisel yanıtını şöyle veriyor: "Futbol basit bir oyun değildir..."

Yazarı kimdir?