FB TW GG PIN NWS
BioRank 1406

Büşra Develi

Doğum tarihi : 25.Ağustos.1993
Büşra Develi kaç yaşında : 24
Kilo & Boy :
Burcu : Başak
Meslek : Dizi Oyuncusu
Büşra Develi doğum yeri : İzmit

Büşra Develi Biyografisi

2015 yılında “Tatlı Küçük Yalancılar” adlı dizide oynadı.

Büşra Develi, 25 Ağustos 1993 tarihinde İzmit’de doğmuştur. 4 kız kardeştirler. İlköğrenimin ardından ailesiyle birlikte Antalya'ya taşındı. Orta öğrenim ve lise eğitimini Antalya'da tamamladı. Daha sonra hedefleri doğrultusunda tiyatro ve oyunculuk üzerine eğitim almak için istanbul'a taşındı. Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tiyatro Ana Sanat Dalı böülümünde okumaya başladı. Dizi çekimleri yüzünden okulunu dondurmak zorunda kaldı.

Büşra Develi, 2015 yılında İlyas Yalçıntaş'ın İncir şarkısının klibinde oynadı.

Büşra Develi, 2015 yılında Cem Karcı yönetmenliğindeki “Tatlı Küçük Yalancılar” adlı dizide Bensu Soral, Şükrü Özyıldız, Burak Deniz, Melisa Şenolsun, Beste Kökdemir, Dilan Çiçek Deniz, Merve Çağıran, Tülay Günal ile birlikte oynadılar.

180 cm. boyunda ve 55 kğ. olan ve ilk defa bir dizide oynayan Büşra Develi’yi seyredenler oyuncu Juliette Binoche’e benzetmektedir.

2017 yılında yapımını Ay Yapım’ın üstlendiği, yazar Azra Kohen’in "Fi Çi Pi" adlı kitap dizisinden Tv.dizisine uyarlanarak çevrimiçi dizi platformu olan Puhu TV üzerinden yayınlanan "Fİ" dizinin başrollerinde Serenay Sarıkaya, Ozan Güven, Mehmet Günsür, Berrak Tüzünataç, ve Büşra Develi rol aldı. Diğer rollerde ise Ayşenur Çetin, Tülay Günal, Osman Sonant, Özge Özpirinçci, Saadet Aksoy, Emir Benderlioğlu, Defne Kayalar oynamıştır.

Filmleri ve Dizileri :
2017 - Fi (Bilge Görgün) (TV Dizisi)
2017 - Ayla (Nimet) (Sinema Filmi)
2016 - Tatlı İntikam (Rüzgar) (TV Dizisi)
2015 - Tatlı Küçük Yalancılar (Selin) (Tv dizisi)


Kaynak:Biyografi.info

Büşra Develi için yapılan aramalar

Büşra Develi, Büşra Develi biyografi, Büşra Develi hayatı, Büşra Develi özgeçmişi, Büşra Develi hakkında, Büşra Develi doğum yeri, Büşra Develi fotoğraf, Büşra Develi video, Büşra Develi resim, Büşra Develi kimdir?, Büşra Develi kaç yaşında?, Büşra Develi nereli, Büşra Develi memleketi