FB TW GG PIN NWS
BioRank 932

Ayşe Nur Bahçekapılı

Doğum tarihi : 26.Kasım.1954
Ayşe Nur Bahçekapılı kaç yaşında : 64
Kilo & Boy :
Burcu : Yay
Ayşe Nur Bahçekapılı doğum yeri : Maçka, Trabzon

Ayşe Nur Bahçekapılı Biyografisi

AKP İstanbul Milletvekilidir. 25 Kasım 2015 tarihinde TBMM Başkanvekili olarak görevlendirildi.

Ayşe Nur Bahçekapılı, 26 Kasım 1954 tarihinde Trabzon Maçka'da doğmuştur. Babası Hasan Şefik, Annesi Şahsene'dir. İstanbul Üniversitesi, Hukuk Fakultesi'nden mezun olduktan sonra İstanbul Barosuna bağlı olarak serbest avukat olarak çalıştı.

Ayşe Nur Bahçekapılı, İsulu Üyesi ve Genel Sekreteri olarak görev yaptı. Türkiye Barolar Birliği Yönetim Kurulu Üyeliğinde bulundu. Sosyal Demokrat Hareket Platformunda Kadın, Eğitim ve Hukuk Atölyelerinin İstanbul Sorumlusu olarak görev üstlendi.

Sosyal demokrat Halkçı Parti (SHP) İstanbul İl Kadın Komisyonu başkanlığı yaptı.

Ayşe Nur Bahçekapılı, 1989 yılında tiyatro ve sinema oyuncusu Mustafa Alabora ile evlendi, ayrıldı.

(AKP) Adalet ve Kalkınma Partisi'nden 2007 yılında 23. dönem, 2011 yılında 24. Dönem ve 7 Haziran 2016 tarihinde 25. dönemlerde İstanbul Milletvekili seçildi. 23. ve 24. Dönemde Türkiye-Küba Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanlığı görevini yaptı. 24. Dönemde 2 Temmuz 2013 - 23 Haziran 2015 tarihleri arasında TBMM Başkanvekili olarak görev yaptı.

1 Kasım 2016 tarihinde yapılan 26. Drinde AKP İstanbul Milletvekili seçildi. 25 Kasım 2015 tarihinde TBMM Başkanvekili olarak görevlendirildi.

Kaynak:Biyografi.info

Ayşe Nur Bahçekapılı için yapılan aramalar

Ayşe Nur Bahçekapılı, Ayşe Nur Bahçekapılı biyografi, Ayşe Nur Bahçekapılı hayatı, Ayşe Nur Bahçekapılı özgeçmişi, Ayşe Nur Bahçekapılı hakkında, Ayşe Nur Bahçekapılı doğum yeri, Ayşe Nur Bahçekapılı fotoğraf, Ayşe Nur Bahçekapılı video, Ayşe Nur Bahçekapılı resim, Ayşe Nur Bahçekapılı kimdir?, Ayşe Nur Bahçekapılı kaç yaşında?, Ayşe Nur Bahçekapılı nereli, Ayşe Nur Bahçekapılı memleketi