FB TW GG PIN NWS
BioRank 893

Ayşe Arman

Doğum tarihi : 09.Aralık.1969
Ayşe Arman kaç yaşında : 47
Kilo & Boy :
Burcu : Yay
Meslek : Gazeteci, Yazar
Ayşe Arman doğum yeri : Adana

Ayşe Arman Biyografisi

9 Aralık 1969 Adana’da doğan Ayşe Arman, kendisi dahil 3 kardeştir. Alman olan annesi Veronica başarılı bir balerindir, babası Türk Mehmet Kutman Arman'dır. Tarsus Amerikan Lisesi'ni bitirdikten sonra, İstanbul Üniversitesi Basın Yayın Yüksek Okulu'na devam etti ama mezun olmadan eğitimini yarım bıraktı.
Ayşe Arman, Gaz ve Erkekçe dergisini çıkaran Ercan Arıklı'nın sekreteri olarak başladı. Daha sonra Aktüel ve Tempo dergilerinde çalıştı. Halen Hürriyet Gazetesi'nde köşe yazarlığı yapmaktadır.

Genellikle kadın-erkek ilişkileri başta olmak üzere uç yazıları ile tanınır. Pazar röpörtajları da ünlüdür. Ses getiren gazetecilik başarılarına imza atmıştır. Ayşe Arman, köşe yazarı kalıbını aşarak birçok ünlü isimle röportaj yapmayı başarabilen, uç noktalara rahatlıkla temas edebilen yazarlardandır. Genellikle cinsellik üzerine yazılar yazan Ayşe Arman, dikkatleri, tepkileri ve övgüleri üzerine çeken birçok uç noktadaki yazılarını kaleme almaktan çekinmeyen bir yazardır.

1989 yılında Cumhuriyet Gazetesi "Bülent Dikmener" Ödülü, aldığı ilk ödüldür.

4 şubat 2011'de gösterime giren Aşk Tesadüfleri Sever filminde konuk oyuncu olarak yer almıştır.

Ayşe Arman, Haldun Dormen ve Betul Mardin'in oğlu olan Ömer Dormen'le evlidir. Alya adında bir kızları vardır. Ayşe Arman eşi ve çocuğu ile birlikte eşinin işi için 2003 yılında Birleşik Arap Emirlikleri'nin (BAE) başkenti Dubai'de yaşamaya gittiler. 2010 yılının Temmuz ayında İstanbul'a dönüş yaptılar.

Kitapları:
Kimse Okumazsa Ben Okurum (2002)
Kimse Sormazsa Ben Sorarım (2003)


Kaynak:Biyografi.info

Ayşe Arman kitapları

Tüm Ayşe Arman kitapları

Ayşe Arman için yapılan aramalar

Ayşe Arman, Ayşe Arman biyografi, Ayşe Arman hayatı, Ayşe Arman özgeçmişi, Ayşe Arman hakkında, Ayşe Arman doğum yeri, Ayşe Arman fotoğraf, Ayşe Arman video, Ayşe Arman resim, Ayşe Arman kimdir?, Ayşe Arman kaç yaşında?, Ayşe Arman nereli, Ayşe Arman memleketi