FB TW GG PIN NWS
BioRank 208

Mete Yarar

Doğum tarihi : ??.??.1967
Mete Yarar kaç yaşında : 50
Kilo & Boy :
Burcu :
Meslek : Asker
Mete Yarar doğum yeri : Samsun

Mete Yarar Biyografisi

Mete Yarar, 1967 yılında Samsun’da doğmuştur. Kara harp okulundan piyade teğmen olarak mezun olduktan sonra 20 yıl boyunca silahlı kuvvetlerin çeşitli birimlerinde görev yaptı. En son görev yeri olan Özel Kuvvetler Komutanlığı’ndan binbaşı rütbesinde iken 2004 yılında emekliliğine 1,5 yıl kala kendi isteğiyle ayrıldı.
Mete Yarar, TSK’da görev yaptıı aşkın bir süre doğu ve güneydoğu’da hizmet etmiş, sınır ötesi operasyonlarda yer almıştır. En son bulunduğu görev de 2003'teki, Türk askerlerinin kafasına çuval geçirilen bölgedeki Kuzey Irak'tır. 2004'te ayrılır ayrılmaz dış ticaret yapmaya başladı.

İlk şirketi Irak'la ilgiliydi. Daha sonra kurduğu kendi şirketinde ağırlıklı olarak Ortadoğu ülkelerinde risk analizleri hizmeti verdi. Bölgenin güvenliği, siyasi çalkantılar, savaş riski, iç karışıklarla ilgili analizler yaptı. 2004'ten beri özellikle Irak'ta şirket kuran ve o bölgede yatırım yapan neredeyse herkese hem uluslararası hem de ulusal şirketlere danışmanlık yaptı.

Basın yayın organlarında güvenlik uzmanı sıfatıyla köşe yazarlığı ve programlar yaptı.

Mete Yarar, özel sektörde lojistik, işletme ve basın-iletişim alanlarında danışmanlık yapmaktadır.

Mete Yarir oğlu vardır.

Kitapları :
2016 - Bu Delileri Bir Araya Getirmeyecektiniz - (Ceyhun Bozkurt , Mete Yarar)
2015 - 60 Yıllık İttifakta Son Gün


Kaynak:Biyografi.info

Mete Yarar kitapları

Tüm Mete Yarar kitapları

Mete Yarar için yapılan aramalar

Mete Yarar, Mete Yarar biyografi, Mete Yarar hayatı, Mete Yarar özgeçmişi, Mete Yarar hakkında, Mete Yarar doğum yeri, Mete Yarar fotoğraf, Mete Yarar video, Mete Yarar resim, Mete Yarar kimdir?, Mete Yarar kaç yaşında?, Mete Yarar nereli, Mete Yarar memleketi