FB TW GG PIN NWS
BioRank 1276

Haluk Levent

Doğum tarihi : 26.Kasım.1968
Haluk Levent kaç yaşında : 49
Kilo & Boy :
Burcu : Yay
Meslek : Besteci, Müzisyen
Haluk Levent doğum yeri : Adana

Haluk Levent Biyografisi

Türk rock müziği sanatçısı.
26 Kasım 1968 yılında Adana'da doğdu. İlk ve ortaokulu Sabancı İlk Öğretim Okulu'nda okudu. Ortaokul sıralarındaki taklit yeteneği onu tiyatro çalışmalarına yöneltti. Liseyi Adana Atatürk Lisesi'nde okudu. Haluk Levent'in tiyatro faaliyetleri lise yıllarında da devam etti.

Liseden sonra Karadeniz Teknik Üniversitesi Orman Mühendisliği'ni kazandı, bir yıl okudu fakat devam etmedi. Sonra Ankara Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı'nı kazandı ancak yine bir yıl devam etti. İkinci yılında Orta Doğu Üniversitesi Fizik Bölümü'nü kazandı yine devam etmedi. Bu kez Ankara Üniversitesi Muhasebe Bölümü'nü kazandı ancak ısrarla yine devam etmedi ve son olarak Bilkent Üniversitesi Dil Öğretim'e kaydını yaptırdı.

Bu arada ticaretle de uğraşan Haluk Levent işlerinin iyi gitmemesi üzerine İstanbul'a geldi. Özellikle Ortaköy'de barlarda çalışarak geçimini sağlamaya çalışan Haluk Levent 1992 yılının sonlarına doğru ilk albümü "Yollarda Bulurum Seni" yi Nokta Müzik''e yaptı ve o albüm 600,000 adet sattı. Bu albümle birlikte tan hayır konserine çıktı. Buradan elde edilen gelirlerle yüzlerce insana dializ ve solunum makinesi aldı. 1989 yılında çekte tahrifat suçu işlediği gerekçesiyle 9 ay 15 gün cezaevinde yattı. Cezaevi günlerinde kendisini sevenlerin yalnız bırakmadığını söyleyen Haluk Levent cezaevi çıkışından sonra konserlerine devam etti.

Albümleri satış rekorları kıran Haluk Levent askere giderken "Yine Ayrılık" adlı albümünü çıkardı. Bu arada çevreci özellikleri ile de bilinen genç sanatçı destek amacıyla 11 saat sahnede şarkı söyleyerek kırılması güç bir rekoru elinde bulunduruyor.

Kaynak:Biyografi.info

Haluk Levent kitapları

 • Moritos'un Düşleri Moritos'un Düşleri

  Yarın tarihi : 2004-04-07


  Yayınevi : GENDAŞ YAYINLARI


  Edebiyat » Deneme (yerli)

 • Kedi Köprüsü Kedi Köprüsü

  Yarın tarihi :


  Yayınevi : GENDAŞ YAYINLARI


  Edebiyat » Deneme (yerli)

Tüm Haluk Levent kitapları

Haluk Levent için yapılan aramalar

Haluk Levent, Haluk Levent biyografi, Haluk Levent hayatı, Haluk Levent özgeçmişi, Haluk Levent hakkında, Haluk Levent doğum yeri, Haluk Levent fotoğraf, Haluk Levent video, Haluk Levent resim, Haluk Levent kimdir?, Haluk Levent kaç yaşında?, Haluk Levent nereli, Haluk Levent memleketi , Haluk Levent albümleri