FB TW GG PIN NWS
BioRank 1011

Gupse Özay

Doğum tarihi : 30.Temmuz.1984
Gupse Özay kaç yaşında : 32
Kilo & Boy :
Burcu : Aslan
Meslek : Dizi Oyuncusu
Gupse Özay doğum yeri : İzmir

Gupse Özay Biyografisi

Gupse Özay, 30 Temmuz 1984 tarihinde İzmir'de doğmuştur. babası Senih Özay bir avukat, annesi ise peyzaj mimarıdır. Çerkez kökenlidir. İsminin anlamı “canımın içi” demekmiş. Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo, Sinema, Televizyon bölümünde okudu. Şahika Tekand’ın kursuna katıldı.
Üniversite yıllarında arkadaşlarıyla çm” adlı belgesel ile ödül aldı. 4 yıl kadar reklam yazarlığı yapmış ve ardından işinden ayrılarak dizi sektörüne, dizi setlerinde kamera arkasında çalıştı ve senaristlik yaptı. Sessiz Gece dizisinin ise reji ekibinde yer aldı. Gupse Özay, 'Çocuklar Duymasın' ve 'İzmir Çetesi'nin senaryo ekibinde çalıştı. Ardından Beyaz Show’un skeçlerini yazmaya başladı.

Arkadaşlarıyla “Psikolog” adlı skeçler çekmiştir. Gülse Birsel’in de onun Youtube’da o videolarından birini izleyip ‘Yalan Dünya’nın kadrosuna aldı. Bu sayede de “Yalan Dünya” dizisinde kendine bir yer bulmuştur. Bu dizide “Nurhayat” karakterini canlandırmaktadır. Makineli tüfek gibi konuşması ve peltekliğiyle zihinlerde yer etti.

Gupse Özay ağabeyi Betal Özay ile ortak bir yapım şirketi kurdu.

Gupse Özay, Kanal D!de yayınlanan “Rekorlar Dünyası”adlı programda sunuculuk yaptı.

Boş zamanlarında DVD (korku filmi ) izlitaplar okuyor ve resim yapıyor.

Ödülleri :
2012 - En İyi Kadın Oyuncu (Komedi) (Yalan Dünya 1. Sezon) / 3.Antalya Televizyon Ödülleri
2012 - En İyi Kadın Oyuncu (Komedi) (Yalan Dünya 1. Sezon) / 39.Altın Kelebek Tv Yıldızları Ödülleri

Filmleri :
2012 -2013 - Yalan Dünya

Kaynak:Biyografi.info

Gupse Özay filmleri

Tüm Gupse Özay filmleri

Gupse Özay için yapılan aramalar

Gupse Özay, Gupse Özay biyografi, Gupse Özay hayatı, Gupse Özay özgeçmişi, Gupse Özay hakkında, Gupse Özay doğum yeri, Gupse Özay fotoğraf, Gupse Özay video, Gupse Özay resim, Gupse Özay kimdir?, Gupse Özay kaç yaşında?, Gupse Özay nereli, Gupse Özay memleketi