FB TW GG PIN NWS
BioRank 868

Ersin Korkut

Doğum tarihi : ??.??.1977
Ersin Korkut kaç yaşında : 38
Kilo & Boy :
Burcu :
Ersin Korkut doğum yeri : Hakkari

Ersin Korkut Biyografisi

BKM Mutfak] tarafından düzenlenen Çok Güzel Hareketler Bunlar adlı komedi programının sevilen oyuncularından birisi olan Türk sinema, tiyatro, dizi ve reklam oyuncusu.
Ersin Korkut, 1977 yılında, Hakkari’de dünyaya geldi. İlk ve orta dereceli eğitimini Hakkari’de tamamladıktan sonra aynı şehirde bir süre taksi şöförü olarak çalışan Korkut, iş bulmak amacıyla 1998 yılında İstanbul’a taşındı.

İstanbul’a geldiğinde bir iş bulmak için uğraşan ve gazete gördüğü ilanı değerlendirerek Merter semtinde bulunan bir pizza dükkanındat’un şansı, akrabası olan ünlü oyuncu Yılmaz Erdoğan’ın kendisini BKM kadrosuna alması ile döndü. BKM’de çeşitli işlerde görev alan Korkut, Bana Bir Şeyhler Oluyor adlı tiyatro oyununda sahne teknisyeni olarak görev yaptığı sırada Yılmaz Erdoğan’dan izin alarak oyunda ufak bir rol alarak sahneye çıktı. Seyirciler tarafından çok beğenilen ve bol bol alkışlanan Ersin Korkut, kendisine yeni kariyer olarak oyunculuğu seçti.

İlk olarak Cem Yılmaz ile beraber Doritos reklamlarında yer alan ve “Doktor Bu Ne?” repliği ile izleyicileri güldüren genç oyuncu, 2004 yılında, Sevinçli Haller adlı mini T.V. serisi ile televizyon dünyasına adım attı.

2005 yılında, Yılmaz Erdoğan’ın yazar, yönetmen ve oyuncu olarak kadrosunda bulunduğu Organize İşler adlı sinema filminde rol alarak beyaz perde macerasına başlayan Korkut, 2007 yılında Şafak Sezer ile beraber Kutsal Damacana ve 2009 yılında, bir Yılmaz Erdoğan filmi olan Neşeli Hayat filmlerinde rol aldı.

Ersin Korkut, BKM tarafından hazırlanan ve de 2008 yılından beri yayınlanmakta olan komedi programı Çok Güzel Hareketler Bunlar’ın kadrosunda yer almaktadır.

2015 yılında çekilmeye başlayan senaryo ve yönetmenliğini Yılmaz Erdoğan’nın yaptığı “Ekşi Elmalar” filminde görüntü yönetmenliği Gökhan Tiryaki yaptı. Filmde Farah Zeynep Abdullah, Devrim Yakut, Fatih Artman, Ersin Korkut, Songül Öden, Şükran Ovalı rol aldı.

Filmleri ve Dizileri :
2015 - Ekşi Elmalar (Sinema Filmi)
2015 - Bana Baba Dedi (Rafet)(TV Dizisi)
2015 - Bizim Batman (Sinema Filmi)
2014 - İçimdeki Ses (Yılmaz) (Sinema Filmi)
2013 - 2014 - Galip Derviş 3. Sezon (Komiser Ahmet Tekin)(TV Dizisi)
2010 - Çok Filim Hareketler Bunlar (Sinema Filmi)
2010 - Çocuklar Duymasın 1. Sezon (İhsan) (TV Dizisi)
2010 - Kutsal Damacana Dracoola (Sebo / Kara Fuat) (Sinema Filmi)
2009 - Neşeli Hayat (Yusuf Lokman) (Sinema Filmi)
2008 - 2010 - Çok Güzel Hareketler Bunlar 3. Sezon (TV Dizisi)
2007 - Kutsal Damacana (Asım) (Sinema Filmi)
2004 - Sevinçli Haller Sevinçli Haller (Hamza) (TV Dizisi)


Kaynak:Biyografi.info

Ersin Korkut filmleri

Tüm Ersin Korkut filmleri

Ersin Korkut için yapılan aramalar

Ersin Korkut, Ersin Korkut biyografi, Ersin Korkut hayatı, Ersin Korkut özgeçmişi, Ersin Korkut hakkında, Ersin Korkut doğum yeri, Ersin Korkut fotoğraf, Ersin Korkut video, Ersin Korkut resim, Ersin Korkut kimdir?, Ersin Korkut kaç yaşında?, Ersin Korkut nereli, Ersin Korkut memleketi

Ziyaretçi yorumları