FB TW GG PIN NWS
BioRank 4945

Emre Buga

Doğum tarihi : ??.??.1972
Emre Buga kaç yaşında : 46
Kilo & Boy :
Burcu :
Meslek : Spiker
Emre Buga doğum yeri : İstanbul

Emre Buga Biyografisi

Kanaltürk'ün Ana Haber Bülteni Spikeridir.

Emre Buga, 1972 yılında istanbul’da doğmuştur. Aslen anne tarafı Edirnelidir. Babasının adı İlker Buga’dır. Bir ablası vardır. Kabataş Erkek Lisesinden mezun oldu. Yıldız Teknik Üniversitesinde Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği eğitimi aldı. Galatasaray Üniversitesinde Fransızca Avrupa Birliği ve uluslararası ilişkiler üzerine Yüksek Lisans eğitimini tamamladı.

1995 yılında mesleki teknik stajını Show TV’de yaptı.

Emre Buga, BRT de ve 9 Kanal da sabah saat başı ve gece haberleri spikerliği yaptı. 2000 yılında Kanal D'de haber spikeri olarak çalıştı. Paris, Londra ve Brüksel’de, uluslararası bir çok kurumda araştırmalar yaptı. Kanal D’den ana haber sunucusu olarak Show TV’ye transfer olduğunda, birçok Avrupa Birliği zirvesini takip etti. Sayısız röportaja imza attı. 2002 yılında Show TV'ye geçti. Show TV’de Ana Haber Bülteni Spikeri ve Avrupa Birliği Diplomasi Muhabiri olarak görev yaptı. Show Radyo ve Radyo 5 Haber Merkezlerinde sunucu olarak görev aldı.

Siyaset iş bilim spor ve medya dünyasının önde gelen isimleri ile canlı yayında sayısız röportajlar yaptı. Brüksel'de ve Paris'te AB ile ilgili çeşitli konularda pek çok araştırma yaptı.

Bugün Tv'de 120 Dakika programını sundu. Öğrenciliğinin ilk Dialog Anlatım İletişim Merkezinde Sunuculuk Teknikleri dersi verdi.

Daha sonra da 2004 yılında Kanaltürk'ün Ana Haber Bültenini sunmak üzere Kanaltürk'e transfer oldu. Kanaltürk’teki görevine, ana haber spikeri ve editörü olarak devam etmektedir.

Kaynak:Biyografi.info

Emre Buga videoları

Tüm Emre Buga videoları

Emre Buga için yapılan aramalar

Emre Buga, Emre Buga biyografi, Emre Buga hayatı, Emre Buga özgeçmişi, Emre Buga hakkında, Emre Buga doğum yeri, Emre Buga fotoğraf, Emre Buga video, Emre Buga resim, Emre Buga kimdir?, Emre Buga kaç yaşında?, Emre Buga nereli, Emre Buga memleketi