FB TW GG PIN NWS
BioRank 964

Burcu Güven

Doğum tarihi : ??.??.1971
Burcu Güven kaç yaşında : 46
Kilo & Boy :
Burcu :
Burcu Güven doğum yeri : İstanbul

Burcu Güven Biyografisi

Burcu Güven, 1971 yılında İstanbul'da doğmuştur. İlk ve orta öğrenimini yine İstanbul'da tamamladı. "İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Müziği Devlet Konservatuarı"ndan mezun olduktan sonra aynı dönemde "İstanbul Üniversitesi Koro ve Konser" şarkıcılığı bölümünü de bitirdi.
Profesyonel olarak birçok reklam jinglesini seslendirdi. "Beyaz Güvercin", "Eurovision" gibi yurtiçi ve yurtdışı çeşitli yarışmalarda ve festivallerde vokal ve back-vokallik yaptı.

Birol Güven, eşi Burcu Güven ile birlikte 1996 yılında "Mint Produksiyon" yapım şirketini kurdu. Mint’in açılımı : "Made in Turkey" (Türkiye'de Üretilmiştir) Burcu Güven, " yapım şirketinde genel sanat yönetmenliği ve genel koordinatörlük yaptı. "Çocuklar Duymasın", "Ayrılsak ta Beraberiz", “En Son Babalar Duyar”, “Kadın İsterse”, “Kadın Severse” ve "Anadolu Kaplanı" gibi birçok ünlü dizinin Jenerik şarkılarını seslendirdi.

Burcu Güven, müzik çalışmalarının yanı sıra hala "Mint Produksiyon" da program yapımcılığına da devam etmektedir. Burcu Güven’in ilk albüm çalışması “İlk Albüm” adı ile 2006 yılının Aralık ayında piyasaya çıkmıştır.

Burcu Güven, senarist Birol Güven ile evlidir. Can (d.1997) ve Öykü (d.2003) adında iki çocukları vardır.

Albümleri :
2006 - İlk Albüm


Kaynak:Biyografi.info

Burcu Güven kitapları

Tüm Burcu Güven kitapları

Burcu Güven için yapılan aramalar

Burcu Güven, Burcu Güven biyografi, Burcu Güven hayatı, Burcu Güven özgeçmişi, Burcu Güven hakkında, Burcu Güven doğum yeri, Burcu Güven fotoğraf, Burcu Güven video, Burcu Güven resim, Burcu Güven kimdir?, Burcu Güven kaç yaşında?, Burcu Güven nereli, Burcu Güven memleketi