FB TW GG PIN NWS
BioRank 731

Aslı Enver

Doğum tarihi : 10.Mayıs.1984
Aslı Enver kaç yaşında : 34
Kilo & Boy :
Burcu : Boğa
Aslı Enver doğum yeri : Londra, İngiltere

Aslı Enver Biyografisi

Aslı Enver, 10 Mayıs 1984 tarihinde Londra’da ailesinin ikinci çocuğu olarak doğmuştur. Bir abisi bir kız kardeşi vardır. Tekstilci Babası bir Kıbrıs Türk’üdür. Annesi Dilek hanım eğitim için Türkiye'den Londra'ya gittiğinde babasıyla orada tanışıp evlenmiş. İlkokulu Londra’da okudu. Aslı Enver 1996 yılına kadar 12 yaşındayken ailesiyle birlikte Londra’dan istanbul’a taşınmıştır.
Pera Güzel Sanatlar Lisesi'ni bitirdikten sonra İstanbul Haliç Üniversitesi'nin Tiyatro Bölümünden mezun olmuştur.

2003 yılında “Hayat Bilgisi” adlı dizide oynadı, 2007 yılında Kanal D'de yayınlanmaya başlayan “Kavak Yelleri” adlı gençlik dizisinde başrol Mine Ergun karakterini canlandırdı. Aslı Enver, 2007 – 2011 yılları arasında "Kavak Yelleri" adlı dizide İbrahim Kendirci, Dağhan Külegeç, Pelin Karahan, Sarp Apak ile birlikte başrolde oynadı.

2012 yılında yine baş rolde “Suskunlar” dizisinde oynadı. 2013 yılında da “Kayıp” dizisinde ve “Tamam Mıyız?” sinema filminde oynadı.

Aslı Enver, oynadığı sinema ve dizilerden başka; Yapı Kredi, maviyesil, Lenda rol almıştır.

Aslı Enver, 13 Temmuz 2012 tarihinde oyuncu Birkan Sokullu ile evlendi. 26 Ağustos 2015 tarihinde boşandıklarını duyurdular.

Aslı Enver, 2014 yılında "Bana Artık Hicran De" adlı dizide; Buğra Gülsoy, Alican Yücesoy, Şebnem Hassanisoughi ile başrol oyunculuğunu üstlenmiştir. Dizi'nin geniş oyuncu kadrosunda Nadir Sarıbacak, Tamer Levent, Nur Sürer ve Zeyno Eracar gibi ünlü isimler yer almaktadır.

15 Ocak 2016 tarihinde vizyona girecek olan ve yıllar sonra karşılaşan iki kardeşin hikayesinin anlatıldığı "kardesim-benim" adlı sinema filminde Murat Boz ve Burak Özçivit ile birlikte başrolde oynadı.

2016 yılında show Tv'de oynayacak olan ve yapımcılığını, Endemol Shine Türkiye'nin üstlendiği "Kış Güneşi" adlı dizide Şükrü Özyıldız ve Aslı Enver başrolde oynarken; Mahir Günşiray, Şenay Gürler, Hakan Gerçek, Başak Parlak, Berrak Kuş ve Hakan Boyav diğer rollerde yer aldı.

2015 yılında çekilen "Kardeşim Benim" adlı sinema filminde Murat Boz ile yakınlaşmasının ardından birlikte olmaya başladılar.

Tiyatro Oyunları :
Evcilik Oyunu, Pera Tiyatrosu
Yangın Yerinde Orkideler, Pera Tiyatrosu
Eski Fotoğraflar, Haliç Üniversitesi

Filmleri ve Dizileri :
2002 - Ayna (Kısa Film)
2002 - Uzay Sitcomu(TV Dizisi)
2003 - Hayat Bilgisi<(TV Dizisi)
2007 - 2011 - Kavak Yelleri(TV Dizisi)
2012 - Suskunlar(TV Dizisi)
2013 - Kayıp(Özlem Albayrak)(TV Dizisi)
2013 - Tamam Mıyız? (Sinema Filmi)
2014 - Bana Artık Hicran De (Hicran Eyüpoğlu)(TV Dizisi)
2015 - Mutlu Ol Yeter (Zeynep) (TV Dizisi)
2016 - Kış Güneşi (Nisan)(TV Dizisi)
2016 - Kardeşim Benim (Sinema Filmi)


Kaynak:Biyografi.info

Aslı Enver filmleri

Tüm Aslı Enver filmleri

Aslı Enver için yapılan aramalar

Aslı Enver, Aslı Enver biyografi, Aslı Enver hayatı, Aslı Enver özgeçmişi, Aslı Enver hakkında, Aslı Enver doğum yeri, Aslı Enver fotoğraf, Aslı Enver video, Aslı Enver resim, Aslı Enver kimdir?, Aslı Enver kaç yaşında?, Aslı Enver nereli, Aslı Enver memleketi