FB TW GG PIN NWS
BioRank 5563

Arif Erdem

Doğum tarihi : 02.Ocak.1972
Arif Erdem kaç yaşında : 46
Kilo & Boy :
Burcu : Oğlak
Meslek : Futbolcu
Arif Erdem doğum yeri : İstanbul

Arif Erdem Biyografisi

Arif Erdem, 2000-2001 sezonunda Galatasaray S.K'da oynarken, attığı 21 golle Türkiye 1. Futbol Ligi gol kralı olmuş eski milli futbolcu. Galatasaray forması ile oynadığı 349 maçta 105 gol attı. Oynadığı 86 Avrupa kupası maçında da takımına 16 gole, milli takımda oynadığı 60 maçta ise 11 gole sahiptir.

1991 yılında Zeytinburnuspor'dan Galatasaray'a transfer olan Arif Erdem, bu takım ile 14 yıl boyunca pek çok başarının kazanılmasında önemli rol oynadı. Galatasaray bu dönemde önce UEFA Kupası'nın, daha sonra da Süper Kupa'nın sahibi oldu.

Arif Erdem'in kariyerindeki en sıradışı anlardan biri, 1996-1997 yılında oynanan İstanbulspor-Galatasaray maçında yaptırdığı penaltıdır. Bu penaltı ile Galatasaray'ın dört yıllık şampiyonluk serisini başlatan Erdem, aynı zamanda maçın hakemi Vahap Beyaz'ın da kariyerine son noktayı koydu.

Galatasaray'da geçirdiği 14 yılın ardından şansını İspanya'da deneyen Arif Erdem, bu ülkede yarım sezon futbol oynadı ve Galatasaray'a geri döndü. 2005 yılında da jübilesini yaparak aktif futbol hayatını bitirdi.

Arif Erdem, 2006 yılının Ağustos ayından itibaren, İstanbul Büyükşehir Belediyespor'da, teknik direktör Abdullah Avcı'nın yardımıcısı olarak görev yapmaktadır.Kaynak:Biyografi.info

Arif Erdem için yapılan aramalar

Arif Erdem, Arif Erdem biyografi, Arif Erdem hayatı, Arif Erdem özgeçmişi, Arif Erdem hakkında, Arif Erdem doğum yeri, Arif Erdem fotoğraf, Arif Erdem video, Arif Erdem resim, Arif Erdem kimdir?, Arif Erdem kaç yaşında?, Arif Erdem nereli, Arif Erdem memleketi