FB TW GG PIN NWS
The Ruins

The Ruins (2008)

Türkçe adı : Lanetli Topraklar
Yönetmen : Carter Smith
Senarist :
Yapım / Dağıtım : BenderSpink
Oyuncular : Jonathan Tucker (Jeff McIntire), Jena Malone (Amy), Laura Ramsey (Stacy), Shawn Ashmore (Eric), Joe Anderson (Mathias), Sergio Calderón (Lead Mayan), Dimitri Baveas (Dimitri)
Gösterim tarihi :
Türü : Gerilim / Korku
Süre : 1 Saat, 31 Dakika
Ülke : ABD
Websitesi : www.ruinsmovie.com...

Film Özeti

Lanetli Topraklar”, Meksika’daki bir ormanın derinliklerindeki eski uygarlık bölgesini gezmeye giden bir arkadaş grubunun, şeytani güçlere karşı verdiği hayatta kalma mücadelesini anlatır.

Meksika’nın pırıl pırıl güneşi, sıcak suları, kızgın ve neredeyse altından kumlu sahilleri her yıl sayısız turisti davet eder. Bu ortam, özellikle ucuz eğlence arayan gençlerin ilgi odağıdır. Çok iyi arkadaş olan Amy (Jena Malone) ile Stacy (Laura Ramsey) de, yanlarına erkek arkadaşlarını da alarak Meksika’daki turistik bir bölgeye tatile gitmiştir. Amy’nin tıp öğrencisi olan erkek arkadaşı Jeff oldukça kültürlü bir gençtir. Stacy’nin erkek arkadaşı Eric ise, partilere katılmaktan aşırı zevk alan özgür ruhlu bir insandır.

Grubun tatili sona ermek üzereyken, antik Maya harabelerini görme umuduyla ormana bir yolculuk yaparlar. Ancak arkeolojik kazı bölgesine vardıklarında beklenmedik olaylar meydana gelince korkuya kapılan genç gezginler, eski bir taş yapının tepesine sığınırlar.

Orada gizlenmiş ölümcül tehditle yüz yüze kaldıklarında gençler için vahşi bir hayatta kalma mücadelesi başlayacaktır.

“A Simple Plan” için yazdığı senaryo ile Oscar adayı olan senaryo yazarı Scott Smith’in yazdığı çok-satan gerilim kitabından uyarlanan “Lanetli Topraklar”ın yönetmenliğini Carter Smith üstlenmiş. Başrollerde Jonathan Tucker (Jeff), Jena Malone (Amy), Shawn Ashmore (Eric), Laura Ramsey (Stacy) ve Joe Anderson (Mathias) kamera karşısına geçmiş. Filmin özgün müziğini Graeme Revell bestelemiş. Görüntü yönetmenliğini ise “Kayıp Çocuklar Şehri”, “Yedi”, “Şarküteri”, “Panik Odası”, “Alien Resurrection”, “Çalınmış Güzellik” ve “Evita”daki çalışmalarıyla hayranlar edinen Darius Khondji üstlenmiş.

Oyuncu Biyografileri

Ziyaretçi yorumları