FB TW GG PIN NWS
Rocky Balboa

Rocky Balboa (2006)

Türkçe adı :
Yönetmen : Sylvester Stallone
Senarist :
Yapım / Dağıtım : Metro Goldwyn Mayer
Oyuncular : Sylvester Stallone (Rocky Balboa), Antonio Tarver ('The Line' Dixon), Burt Young (Paulie), Geraldine Hughes (Marie)
Gösterim tarihi :
Türü : Dram
Süre : 1 saat, 42 dakika
Ülke : ABD
Websitesi : www.rocky.com

Asla pes etme!

Film Özeti

Otuz yıl önce geleceği olmayan, Güney Philedelphia'da küçük işlerde çalışan bir adamdı. Bir gün şans yüzüne gülüp, ringde Apollo Creed'in karşısına çıkınca, milyonda bir ele geçecek bir fırsatı yakalamış oldu. Ve bütün istediği sonuna kadar ilerlemekti. Onun cesareti ve azmi, hem hayatında he de ringde, milyonlara umut verdi.

Şanlı günler geldi ve geçti. Şimdi, bir zamanların İtalyan Aygırı Rocky Balboa (Sylvester Stallone), eski karısının ismini verdiği Adrian's adlı restoranındaki müşterilerine eski hikayelerini anlatıyor. Oğlunun kendi hayatını yaşamaktan ona ayıracak vakti yok. Zaman, Rocky'yi güçten düşürdü, yumruklarını zayıflattı, omuzlarını çökertti, geriye anlatılacak hikayelerden başka bir şey kalmadı ama o kalbinin derinliklerinde hala aynı adam, hala bir savaşçı.

Mason "The Line" Dixon (Antonio Tarver), ağır siklet boks şampiyonu, hiç kendini gerçekten ispatlamak zorunda kalmadan, dişe dokunur rakiplerle karşılaşmadan aldı bu ünvanını. Hayranları tarafından çok yetenekli ve kalpsiz, ama spor dünyasında gerçek bir geleceği olamayacak bir adam olarak görülüyor.

Bir bilgisayar simülasyonu Rocky Balboa ile Mason Dixon'ı karşı karşıya getirir. Hangisi kazanacaktır? Dixon'ın tekniği ve ayak oyunları mı yoksa Rocky'nin azmi ve kaba yumrukları mı? Dixon'ın menajeri bunu müşterisinin kariyerini ilerletmek için bir fırsat olarak görür ve halkın ilgisinin tekrar ağır siklet maçlarına çevrilmesinden yararlanır.

Önce sonucun bir şaka olduğu zannedilir. Ama Rocky, rakibinin neredeyse iki katı kadar yaşlı olmasına rağmen kazanır. Ama Dixon'ın gerçek bir maç istemesi üzerine, vücudu değişse de kalbi daha da güçlenmiş olan Rocky, kendini sevdiklerine tekrar kanıtlamak için eline geçen bu milyarda bir şansı değerlendirebilmek için çalışmalara başlar.

Oyuncu Biyografileri

Seri filmler

Ziyaretçi yorumları