FB TW GG PIN NWS
El Orfanato

El Orfanato (2007)

Türkçe adı : Yetimhane
Yönetmen : Juan Antonio Bayona
Senarist :
Yapım / Dağıtım : Telecinco
Oyuncular : Belén Rueda (Laura), Fernando Cayo (Carlos), Roger Príncep (Simón), Mabel Rivera (Pilar)
Gösterim tarihi :
Türü : Korku / Gerilim / Dram
Süre : 1 saat, 45 dakika
Ülke : Meksika / İspanya
Websitesi : www.theorphanagemovie.com...

Genç İspanyol yönetmenden bol ödüllü bir film

Film Özeti

Laura’nın (Belén Rueda) hayatının en mutlu günleri deniz kenarındaki bir yetimhanede geçirmiştir. Yetimhanenin çalışanları ve oradaki diğer çocuklarla arasında çok özel bir ilişki vardır.

30 yıl sonra, kocası Carlos (Fernando Cayo) ve yedi yaşındaki oğlu Simon (Roger Príncep) ile çok güzel günler geçirdiği yetimhaneye geri döner. Amacı uzun bir süredir kapalı olan yetimhaneyi restore etmek ve burayı hasta ve engelli çocuklar için keyifli bir yaşam alanı haline getirmektir.

Yetimhanenin gizemli havası Simon’un hayal gücünü fazlasıyla canlandırır. Simon, kafasında hikayeler kurmaya ve çok da masum olmayan oyunlar oynamaya başlar. Oğlunun günün neredeyse tamamını hayali arkadaşlarıyla geçirmeye başlaması kısa süre sonra Laura’yı da etkiler. Simon’un kafasında kurduğu bu dünyaya giderek daha çok inanmaya başlayan Laura, çocukluğuna dair unutulmaya yüz tutmuş anılarla yüzleşmek zorunda kalır.

Yetimhanenin açılışı yaklaştıkça aile içindeki gerilim de iyiden iyiye artar. Carlos, tüm bunların Simon’un ilgi çekmek için uydurduğu hikayeler olduğuna inanmaktadır. Laura ise uzun zamandır ortaya çıkmayı bekleyen olayların bu evde gizlendiğine ikna olmaya başlamıştır.

Laura’nın, ailesini koruyabilmek için bu yetimhaneden ayrıldıktan sonra orada neler yaşandığını öğrenmesi gerekmektedir…

Oyuncu Biyografileri

Ziyaretçi yorumları