FB TW GG PIN NWS
Do the Right Thing

Do the Right Thing (1989)

Türkçe adı :
Yönetmen : Spike Lee
Senarist :
Yapım / Dağıtım : 40 Acres & A Mule Filmworks
Oyuncular : Danny Aiello (Sal), Richard Edson (Vito), Spike Lee (Mookie), Bill Nunn (Radio Raheem), John Turturro (Pino), Paul Benjamin (ML)
Gösterim tarihi :
Türü : Dram / Komedi
Süre : 2 Saat
Ülke : ABD
Websitesi :

Yazın en sıcak günüydü. Ya hiçbir şey yapmayacak ya da ‘Bir Şeyler’ yapacaktınız. Veyahut doğru olanı…

Film Özeti

New York, Brooklyn’de, yılın en sıcak günündeyiz. Mahallede geveze bir DJ’in yeteneklerini sergilediği bir radyo istasyonu ve Koreli bir çiftin işlettiği bakkal dükkanı dışındaki yegane hareket merkezi, bir beyazın işlettiği tek ticarethane olan pizzacıdır. Sal’ın (Danny Aiello) Meşhur Pizzaları isimli dükkanda adamın birbirinden deli saçması iki oğlu ve bezgin siyahi Mookie (Spike Lee) çalışmaktadır.

Mookie’nin hayatında ise gereğinden fazla sorumluluk sahibi kızkardeşi Tina (Rosie Perez) dışında, iki kankası, rap düşkünü sessiz Radio Raheem (Bill Nunn) ve çabuk alevlenen mizacıyla Buggin' Out (Giancarlo Esposito) vardır. Buggin’ bir gün Sam’ın dükkanında asılı bir İtalyan asıllı Amerikalılar köşesinde neden hep beyazlar olduğunu gündeme getirip mahalle çapında eylem yapmaya kalkar. Hesaba uymayan şey ise, sinirlerin zaten gergin olduğu bu yılın en sıcak gününde olayların ne kadar kolay kontrolden çıkabileceğidir.

Oyuncu Biyografileri

Ziyaretçi yorumları