FB TW GG PIN NWS
Charlie Bartlett

Charlie Bartlett (2007)

Türkçe adı : Charlie İş Başında
Yönetmen : Jon Poll
Senarist :
Yapım / Dağıtım : Sidney Kimmel Entertainment
Oyuncular : Anton Yelchin (Charlie Bartlett), Robert Downey Jr. (Müdür Gardner), Hope Davis (Marilyn Bartlett), Kat Dennings (Susan Gardner)
Gösterim tarihi :
Türü : Komedi / Dram
Süre : 1 saat, 37 dakika
Ülke : ABD
Websitesi : charliebartlett-themovie.com/...

Prozak dönemi komedisi

Film Özeti

Amerikan filmlerindeki klasik lise asileri arasında okul kaçakları, suçlular, muzipler ve üçkağıtçı sanatçılar hep olmuştur ama Charlie Bartlett’a (Anton Yelchin) benzer biri hiç olmamıştır. İyimser, doğrucu Davut ve korkusuz düzenbaz Charlie, kurnazca kendini okulunun yeni “psikiyatristi” konumuna getirip hem dürüst tavsiyeler, hem de güçlü reçeteler dağıtmaya başladığında sınıf arkadaşlarını, okul müdürünü ve kendi hayatının potansiyelini neye dönüştüreceğine dair hiçbir fikri yoktur…

Prozak dönemi komedisi olan “Charlie Bartlett”in kışkırtıcı dayanak noktası burada.

Gittiği her okuldan kovulan Charlie Bartlett, devlet okuluna gitmeye başlayınca yumruk yemiş gibi olur. Ama etrafını saran çocukların umutsuz bir ihtiyaç halinde olduklarını keşfettiğinde, girişimci ruhu işi ele alır.

Erkekler tuvaletine doktor tabelasını asan Charlie, okul arkadaşlarının özel itiraflarını dinleyen, kendisine psikiyatrist seanslarında verilen ilaçları arkadaşlarına vermek gibi akılsızca bir karar alan, gizli ve tabii ki reşit olmayan bir deli doktoruna dönüşür.

Sonra en büyük hatasını yapar ve sürekli peşinde olan, giderek inancını yitiren okul müdürünün (Robert Downey Jr.) güzel ve cesur kızına aşık olur. Charlie Bartlett’ın dünyası ve acemi psikiyatristlik oyunu çözülünce, bir fark yaratmak için ilaç dağıtmaktan çok daha başka şeyler yapabileceğini keşfetmeye başlayacaktır…

Oyuncu Biyografileri

Ziyaretçi yorumları