FB TW PIN NWS
Yazılmamış Tarihimiz 2.Seçmeler

Yazılmamış Tarihimiz 2.Seçmeler

Yazar :
Yayıncı : AKSOY YAYINCILIK
Yayın tarihi :
ISBN : 9753283717
Sayfa sayısı : 158 sayfa
Kategori : Tarih » İnceleme-Araştırma

Konusu

Elinizde, "Yazılmamış Tarihimi-Seçmeler" kitabının ikincisi var. Yetmiş yıl aralıksız emekle, tarih kitaplığımıza bir dünya rekoru sayılan 178 eser vermiş olan, ülkenin kıdemli tarihçisi ben Cemal Kutay; doksanını tamamlamış ömrümün son günlerinde bu hizmetle teselli bulmak istedim. Sadece sizlerin değil, çocuklarınızın da, gerçek tarihin seslenişi olarak benimseyeceği ümidiyle...

Gözlerim rahat göremiyor. Kulaklarım da rahat duyamıyor. Bu eksiklik içinde böylesine bir hizmeti kucaklayabilme cesaretini, bugüne kadar ne kitapçı vitrinlerinde ne de bayilerde yer almamış hakikatleri derlemeyi ve sunmayı son vazife saydım. Her ay aynı boy ve hacimde çıkacak "Yazılmamış Tarihimiz"in ciltleri aile kitaplığınızın aranan ve özlenen varlığı olursa huzur duyarım. Çıkacak olanlar Seçmeler 1'den başlayarak devam edecek. Böylelikle birbirinden ayırabilirsiniz.
Zamanın akışında kaybolmayan, aksine değer kazanan sadece kitaptır.
Elinizdeki kitap günün piyasasında iki milyon civarındadır. Aksoy Yayıncılığın değerli Genel Yönetmeni Yalvaç Ural Bey oğlum, sahasında başarılı meslek hayatının deneyimi ile, kitapların "ucuz fiyat" olması ricamı kırmamış, esere benzerlerinde rastlanmayan kolaylıkla alınabilecek bir fiyat koymuştur. Huzurunuzda kendisine teşekkür ediyorum.
- Cemal Kutay-

Yazarı kimdir?