FB TW PIN NWS
Turuncu Devrimler

Turuncu Devrimler

Yazar :
Yayıncı : BİRHARF YAYINLARI
Yayın tarihi :
ISBN : 9759198606
Sayfa sayısı : 608 sayfa
Kategori : Siyaset » Araştırma-İnceleme

Konusu

Ben yıllardır kurduğum Sivil Toplum Kuruluşları (STK) ağı vasıtasıyla Amerika’nın kendisi ile dost, "demokratik" rejimler kurma misyonunu üstlenmişken ve Amerikan projelerini usulca hayata geçirirken Bush birdenbire aşırı güç kullanımıyla bütün planı ortaya çıkaracak bir siyaset izlemeye başlamıştır. Bush yönetimindeki Amerika dünya için bir tehlikedir.
Spekülatör, George Soros

Son 18 ay içerisinde, Gül, Turuncu, Mor, Lale ve Sedir devrimlerine tanıklık ettik ve bunlar sadece birer başlangıçtır. Bu devrimlerde STK’ların ve ABD hükûmetinin önemli rolleri bulunmaktadır. Yeni dönem savaşları, milletleri değil, rejimleri hedef alacaktır.
ABD Başkanı George W. Bush

Rusya'da siyasi aktivitenin yabancılar tarafından finanse edilmesine kesinlikle karşıyım. Kendisine saygısı olan hiçbir ülke buna müsaade etmez, biz de etmeyeceğiz.
Rusya Federasyonu Devlet Başkanı Vladimir Putin

Oysa ben ABD politikalarının en büyük takipçisiydim. Irak konusunda desteğime ihtiyaç duyulduğunda bunu verdim. Burada olup biteni izah etmekte güçlük çekiyorum. Bana Soros darbe yaptı.
Gürcistan Eski Devlet Başkanı Eduard Şevardnadze

Bişkek'teki ABD Büyükelçisi Steven Young’ın darbeden bir hafta önce internette yayımlanan raporunda Kırgızistan'da iktidarın ele geçirilmesine yönelik bir devrim planının ayrıntıları vardı. O plan aynen uygulandı.
Kırgızistan Eski Devlet Başkanı Aksar Akayev

Eylemlerimizde AB fonlarını kullandık. ABD'de Fullbright Fonları ile 20 Türk, 20 Rum kadını eğittik. Bu kadınlar, dönüşte Annan Planı'nı desteklemek için yapılan eylemlerde önemli roller oynadılar.
KKTC Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talât

Soros, Neo-Con’lar ve Bush yönetimi ile onların küresel müttefikleri tarafından Türkiye ve çevresinde yeni bir dünya düzeni kurulmak istenmektedir. Avrasya coğrafyasındaki ülkeler STK’lar ve Think Tanklarla fethedilmeye çalışılırken, Orta Doğu’da işin "think" kısmına pek yer verilmemekte ve bu coğrafyaya demokrasi "tanklarla" getirilmek istenmektedir. Irak-Kıbrıs-AB üçgenine sıkıştırılan Ankara’nın ise etrafındaki çember giderek daralmaktadır. Yukarıda verilen kısa ifadeler sıra Türkiye’ye de gelecek olan "demokrasi" oyununu özetler niteliktedir. Elinizdeki bu kitap hegemon güçler tarafından kurulmak istenen Yeni Dünya Düzeni’ni ve bundan Türkiye’nin payına düşenleri deşifre etmekte, Türkiye üzerine oynanan küresel politikaları gözler önüne sermektedir.

Yazarı kimdir?